Tallinna ja Tartu 2023. aasta parimad konverentsid said pärjatud

Allikas: Toomas Tuul

Tartus ja Tallinnas tunnustati silmapaistvamaid konverentsikorraldajaid, kelle üritused tõid 2023. aastal Eestisse arvukalt väliskülalisi ja andsid turismituluga olulise panuse riigi majandusse.

Tartus leidis läinud aastal aset 52 rahvusvahelist konverentsi. Kõige rohkem rahvusvahelisi konverentse tõi linna Tartu Ülikool, enim osalejaid meelitas kohale ärifestival sTARTUp Day. Eesti Konverentsibüroo tegevjuhi Kadri Karu sõnul paistab Tartu silma just teadus- ja erialakonverentside toimumiskohana, mis aitab linna tutvustada paljude erialade tippkeskusena ning tugevdada siinsete teadlaste ja spetsialistide rahvusvahelisi koostöövõimalusi.
6. veebruari tänuüritusel pälvis tunnustuse kakskümmend Tartu silmapaistvamat konverentsikorraldajat. Lisaks nimetati üritusel kolm uut Tartu konverentsisaadikut. Tartu konverentsisaadik toob linna oma eriala konverentse, panustades nii Tartu linna kui rahvusvaheliste konverentside keskuse arengusse. Ülikoolilinnas on tänaseks kokku 137 tunnustatud konverentsisaadikut.
Loe edasi

Nädal hiljem Tallinnas peetud tänuüritusel kuulutati välja aasta konverentsitegu 2023 ning pärjati pealinna parimaid konverentsikorraldajaid.
Eesti Konverentsibüroo juhatuse esimehe Ott Sarapuu sõnul toob konverentsiturism pealinnale märkimisväärset majanduslikku kasu. „Eesti Konverentsibüroo kalendris oli möödunud aastal üle 170 suurema rahvusvahelise eriala- ja teaduskonverentsi, millest 126 leidis aset Tallinnas. Tunnustasime tänuüritusel 27 silmapaistvat sündmust, mis eristusid rahvusvahelisuse ja suure osalejate arvu poolest, panustasid valdkondade innovatsiooni ja tekitasid diskussiooni. Kokku tõid need üritused Tallinnasse ligi 7600 välisdelegaati, majandusse panustati hinnanguliselt üle 9,5 miljoni euro," ütles Sarapuu.

Aasta konverentsiteo laureaadiks osutus Viru Konverentsikeskuses toimunud ja Eesti Arstiteadusüliõpilaste Seltsi korraldatud maailma suurima tudengiorganisatsiooni International Federation of Medical Students Associations peaassamblee March Meeting 2023. Sündmus tõi märtsis, turismi madalhooajal, Tallinnasse märkimisväärse arvu väliskülalisi - üle 800 meditsiinitudengi enam kui 80 riigist.
Tänuüritusel jagus tunnustust ka rahvusvahelistesse erialavõrgustikesse kuuluvatele konverentsisaadikutele, kes toovad Tallinnasse oma eriala konverentse, panustades seeläbi Tallinna linna kui rahvusvaheliste konverentside sihtkoha arengusse. Pealinna 108 konverentsisaadikule lisandus tänuüritusel kolm uut tegijat.
Loe edasi

Rahvusvaheliste konverentside korraldamiseks Eestis saab taotleda rahalist toetust. Selle kohta leiab täpsemat infot Eesti Konverentsibüroo kodulehelt. Ka EASi ja KredExi ühendasutus toetab rahvusvaheliste konverentside korraldamist ja nende turundamist välisturul, et kasvatada Eestisse saabuvate kõrgema maksevõimega väliskülastajate hulka ning suurendada Eesti kui turismiriigi tuntust välisturgudel. Selle toetusmeetme kohta saab üksikasjalikumat infot ühendasutuse veebist või Puhka Eestis turismiprofi lehelt.

Tallinna konverentsikorraldajate tänuüritusel pälvis tunnustuse mullu oktoobris Tallinna Sadama kruiisiterminalis toimunud Green Destinations 2023 Conference, mida korraldasid Visit Tallinn ja Visit Estonia. Tunnustuse võttis vastu Visit Estonia kvaliteedikoordinaator Imbi Lepik-Martinson kui üks kahest peakorraldajast. Temast vasemal seisab Tallinna abilinnapea Joosep Vimm ja paremal Eesti Konverentsibüroo juhatuse esimees Ott Sarapuu. Green Destinationsi konverentsil osales 220 väliskülalist 40 riigist. Foto: Toomas Tuul