Simple Session – ekstreemspordi Rally Estonia

Allikas: Nauris Dollins

15. juuni 2022

Läinud nädalal vallutasid Tallinna rula- ja BMX-maailma tipud. Kui seni oli publik Euroopa suurimat ekstreemspordivõistlust harjunud nautima talvel Saku suurhallis, siis nüüd toimus kõik teist aastat suvise soojusega Põhjala keskuses.

„Mõlemal on omad plussid – talvine võistlus täidab turismi mõttes madalhooaega, suvine on linnapildis nähtavam ja tekitab enam melu," kommenteeris oma esimest suurüritust Visit Estonia ridades korraldanud sündmuste projektijuht Silver Kiho.

Tegu on küll rahvusvahelise tippvõistlusega, ent Silveri sõnul on see sama palju suur festival, mida sportlased naudivad täiel rinnal – ning see kandub ka publikusse ja linnapilti. „See pole ala, mida tehakse kulm kortsus ja nägu punane, artistlikkus ja nautimine on sama olulised kui pingutus ja tulemus," kirjeldas Silver Simple Sessioni vaimu. Festivali ilme annavad Simple Sessionile sportlaste ringkäigud linnas ja ühine ajaveetmine, nt filmiõhtu, samuti mitmed temaatilised soojendusvõistlused.

Visit Estonia peamiseks koostööks Simple Sessioniga ongi soojendusvõistluste korraldamine, et põhivõistlus mõnusalt sisse juhatada, tutvustada sportlastele Tallinna võlusid ja panna nad tundma, et nad on alati Eestisse oodatud. Võistlus algas kahe Visit Estonia korraldatud Street Jam'i võistlusega. Esimene neist toimus Viru kaubanduskeskuse kõrval ning seejärel andsid sportlased parima, et Vabaduse Väljaku tünnisauna nii nautida kui ka sellest üle hüpata. Pärast neid mängulisi eelvõistlusi pandi nädalavahetusel Põhjala keskuses paika põhivõistluse paremusjärjestus.

„Kui midagi igatseda, siis tulevaseks korraks rohkem Eesti sportlasi, kellele kaasa elada. Sportlased loodetavasti igatsevad oma järgmist Eesti reisi," võttis Silver kokku selleaastase Simple Sessioni.

Silver annab üle Visit Estonia auhinda Viru keskuse soojendusvõistlusel, foto Nauris Dollins

Videoülevaade: Simple Session 2022 (autor Henri Holland)