Allikas: Mariann Liimal

Saksa staarkokk viib Eesti kokakunsti miljonite televaatajateni

Märtsis linastus Saksamaal populaarse meelelahutusliku kokasaate „Kitchen Impossible" Baltikumi erisaade, kus Saksa staarkokk Tim Mälzer külastab Tõnis Siigurit ja restorani NOA.

Sarja formaadi kohaselt peab saates osalev Saksa kokk ainult toidu maitse ja välimuse põhjal ehk ilma retseptita tegema võimalikult täpselt järgi need toidud, mida talle sihtkohas pakutakse. Seda, kuivõrd hästi või halvasti külaliskokal kohaliku köögi maitsete tabamine õnnestub, hindab žürii. Ehk siis kokkuvõttes on tegemist võistlusega. Tallinnast kõnelevas episoodis oli võistlusroaks röstitud porru koos marineeritud põdralihaga.

Olgu mainitud, et samas episoodis astus üles veel teinegi tuntud kokk, restorani 180° peakokk Matthias Diether, keda näeb saates koos Mälzeriga mööda Tallinna linna jalutamas. Süüa Diether selles konkreetses osas ei valmista, küll aga teeb ta seda „Kithen Impossible'i" Leedu ja Läti osades, kus astub külaliskokana võistlustulle. „Tallinna stseenis näeme Tim Mälzerit jõudmas merelt Tallinnasse ja otse Noblessnerisse, kus Matthias teda oma restorani juures ootab. Võtted toimusid septembris ning sel päeval oli ootamatult ilus hilissuvine ja soe ilm. Merel filmitud kaadrid on tore võimalus tutvustada Tallinna kui mereäärset pealinna. Lisaks jalutasid Tim ja Matthias Tallinna vanalinnas," kirjeldab Visit Estonia välismeedia juht Jana Kutšinskaja.

Kutšinskaja sõnul on „Kitchen Impossible" Visit Estonia jaoks üks viimase aja olulisemaid Eestit tutvustavaid teleprojekte. Auditoorium on saatel aukartustäratav – sarja iga osa vaatab Saksamaal rohkem kui seitse miljonit inimest. „Kuna Saksamaa on üks meie peamistest sihtturgudest ja et geopoliitilised pinged mõjutavad endiselt inimeste reisiotsuseid, on väga oluline saata sakslastele vastupidine signaal ning julgustada neid rohkem siiapoole reisima," märgib ta.

Meenutame, et täpselt neli aastat tagasi kevadel linastus Saksamaal telekanalis VOX „Kitchen Impossible'i" osa, mis oli ülesvõetud Setomaal kodurestoranis Maagõkõnõ. Toona väisas Eestit ja kokkas setu toite ilmakuulus Saksa kokk Jan Hartwig.

"Kitchen Impossible'i" saated leiad SIIT