Rotilõksu pälvis sel aastal Saaremaa Muuseum

Allikas: Kultuuriministeerium

31. jaanuar 2022

Parimate muuseumite iga-aastase tunnustamise raames võitis Visit Estonia kõige külastajasõbralikuma muuseumi eriauhinna Rotilõks Saaremaa Muuseum. Muuseumi näitus „Viikingid enne viikingeid“ sai ka parima ajutise näituse ja aasta turundaja auhinna.

EASi turismiarenduskeskuse direktori Liina Maria Lepiku sõnul avaldas muljet eeskätt haare, millega näituse teemat kogu piirkonna laiema tuntuse ja külastatavuse huvides rakendati.

Saaremaa Muuseumi viikingiteemalise näituse rütmis elas kogu Saaremaa terve aasta. Muuseum tegi tihedat koostööd kohalike turismiarendajatega ja piirkonda õnnestus meelitada palju kultuurihuvilisi reisijaid.

Kõiki kultuuri- ja spordisündmusi tehti aasta läbi viikingite teema-aasta vaimus, toimus reklaamikampaania Eestis, Lätis ja Leedus, kaasati kohalikke ettevõtjaid, korraldati ajakirjanikele pressireise ja külalistele seiklusmängu. Näitus ei jäänud ainult näituse vormi, vaid jõudis hästi jutustatud loona ka tele-ekraanile. Muuseumi tööl on ka tugev ekspordi mõõde, sest sel aastal toob näituseteemaline konverents siia väliskülalisi ning seejärel on kavas näitus ise Skandinaaviasse viia.

Kuivõrd põimunud on muuseumitöö ja turism näitab ka see, et nii nagu viikinginäitus osales edukalt muuseumirottide valimisel, esitati viikingiaasta Visit Saaremaa poolt ka läinud aasta parimate turismi turundusprojektide konkursile.

Loe ka teiste muuseumirottide kohta