Allikas: Visit Estonia

Rootsi reisikorraldajad soovitaksid Eestisse tulla juba ainuüksi toidu pärast

15 Rootsi reisikorraldajat, kolm eripalgelist FAM-reisi ning 1001 emotsiooni ja (toidu)elamust – nii võiks kokku võtta viimase aasta jooksul Visit Estonia korraldatud tootetutvustusreisid Rootsi reisikorraldajatele.

Ükski kolmest FAM-reisist ei piirdunud pelgalt Tallinnaga ning igal reisil oli mõni külaline, kes väisas Eestit esimest korda ning nõndasamuti mõni, kes tuli siia juba mitmendat korda, ent avastas nüüdsel käigul ülemere naabrit hoopis teise kandi pealt. Nagu meil tavaks, uurisime reisikorraldajatelt mis olid nende eredamad reisielamused ja mis võiks nende meelest olla Rootsi turul Eesti kui reisisihtkoha uus müügiargument.

Tallinnas, Laulasmaal ja Keila-Joa kandis käinud reisikorraldajatele jättis Eesti köök võrratu mulje ning nad ütlesid, et just Eesti toit võikski olla müügiargument, millega kõnetada Rootsis nii üksikreisijaid kui ärituriste. Sama reisiseltskond kiitis ka Eesti Meremuuseumi - plusspunktid giidile! -, samuti Kumu, Vabamut, Eesti Ajaloomuuseumi, LaSpa spaahotelli ja Tallinna vanalinna, mille kohta üks reisikorraldaja märkis tunnustavalt, et Tallinna keskaegne linnasüda on täpselt see, mida tema kliendid külastada tahaks. Välja toodi ka Tallinna linna kompaktsust ja ligipääsetavust, st kesklinnas saab kiirelt jala ühest kohast teise ning tõdeti, et lennujaamgi pole Rootsi mõistes tsentrumist kuigi kaugel. „Oma kogemuse põhjal – soodne hinnatase ja head ühendused - julgen Eestit külastamiseks soovitada nii ettevõtetele kui ka individuaalreisijatele," anti tagasisidet. Ühtlasi julgustati reklaamima Rootsi turul senisest jõulisemalt Tallinna Käsitöömessi ja Tallinna Keskaja Päevi ning soovitati teha pealinna šopingukaart, kuhu on märgitud poed, mis kuuluvad kohalikele ja müüvad ainult Eesti tooteid.

Aprillikuine FAM-reis viis reisikorraldajad lisaks Tallinnale ka Tartusse ja Lõuna-Eestisse ning taaskord: söök oli see, mis jättis kustumatu mulje ning nendegi reisikorraldajate arvates võiks Eesti toit olla otsetee rootslaste südamesse. Aga mitte ainult – ka tartlaste rattaringlus pakkus vau-momente. „Proovisin elektriratastt esimest korda elus ja see oli nii äge! Suurepärane võimalus avastada linna," nentis üks külaline. Muuseas, sellel FAM-reisil osalenud kiitsid Eesti reisisaatjate ja giidide head inglise keele oskust.

Sügisene rootslaste FAM-reis oli ajaliselt pikem kui kaks eelnevat, mistõttu oli külastusprogrammgi mahukam ning marsruudile jäid Tallinna kõrval ka Haapsalu, Saaremaa ja Muhu. Tallinna puhul leidsid külalised, et Eesti pealinn sobib ideaalselt nädalavahetusetripiks:„Minu ja mu klientide jaoks võiks Tallinna uueks müügiargumendiks olla mitmekülgsus. Tallinna ajalooline vanalinn kõrvuti uute põnevate vaatamisväärsuste, külastuskohtade ja atraktsioonidega, heal tasemel hotellide ja söögikohtadega tekitaks Rootsi turul kindlasti huvi."

Plussina toodi veel välja häid ühendusi. "Rootsist on väga lihtne Tallinnasse tulla ja kes tahab veeta mõnusa spaanädalavahetuse Saaremaal või peatuda Muhus, siis saaredki ei ole Tallinnast üldse kaugel. Ja kindlasti soovitaksin ma neil rootslastel, kes on juba tuttavad Austria ja Saksa jõuluturgudega, käia ära ka Tallinna jõuluturul," andis üks reisikorraldajaist tagasisidet.

Rootslasi saatis nende FAM-reisidel Visit Estonia äriturunduse projektijuht Kristiina Talisainen.