Allikas: Jarek Jõepera

Prantslane otsib Eestist ajalugu ja kultuuri

Ehkki külastusnumbritelt ei ole Prantsusmaa võrreldav Eesti lähiturgudega, on pea 63 miljoni elanikuga Euroopa suurriik meie jaoks üks olulisemaid Lõuna-Euroopa sihtturge. Pariis on juba praegu Eesti jaoks üks suurima reisijate mahuga turge ja ühenduste osas on seal veel kasvuruumi.

Lootust, et Prantsuse turistidel tekib rohkem huvi siiapoole tulla, annab uue otselennuühenduse lisandumine - järgmise aasta aprillist alustab Tallinna ja Pariisi vahel lende odavlennufirma Transavia France. Lennud hakkavad toimuma kaks korda nädalas neljapäeviti ja pühapäeviti Pariisi Orly lennujaamast. AS Tallinna Lennujaama juhatuse liige Eero Pärgmäe on öelnud, et teise lennufirma lisandumine Pariisi suunal tähendab lisaks tihedamale lennugraafikule ka soodsamaid piletihindasid.

Sel nädalal ilmus Prantsuse turismiprofessionaalide ajakirjas L'Echo Touristique Eesti-teemaline intervjuu, kus Visit Estonia B2B projektijuht Agnia Nast toob lühidalt ära meie olulisematest vaatamisväärsused ja teemad ning räägib ka sellest, milliseid turismiteenuseid me Prantsuse reisikorraldajatele pakume ning mis Eesti kui turismimaa trumbid prantslaste jaoks on.
Koroonaeelse tasemeni Prantsuse turistide külastusnumbrid veel ei küüni, ent turg on tasapisi taastumas. „Enne pandeemiat, aastal 2019, tuli Prantsusmaalt Eestisse 41 000 külalist. Praegu on see number märksa tagasihoidlikum, et tagasilangus on nüüdseks peatunud ja pöördunud kasvule," räägib Nast.

Prantslast köidab Eesti kultuur, ajalugu ja toit ning just neid Nast intervjuus välja toobki. Aga mis veel Prantsuse turisti iseloomustab?„Prantslane tavatseb Eestis ööbida kolme nelja tärni hotellides, mida meil on ka arvuliselt kõige enam," toob Nast välja, „ning siiapoole reisivate Prantsuse turistide seas on populaarne käia sama reisi jooksul ka lähiriikides, eriti Soomes ja Lätis. Nad on ka väga huvitatud loodusest, kuhu hea meelega minnakse. Samuti meeldivad prantslastele meie mõisad ja kindla suunitlusega elustiilitalud, nagu näiteks Ööbiku Gastronoomiatalu."

Prantslane eelistab prantsuse keelt, eriti just infot otsides. „Eestit guugeldades tahab prantslane saada info kätte oma emakeeles, aga kui ta juba siin kohal on, siis saab ta tegelikult ka inglise keeles kenasti hakkama ega vaja prantsusekeelseid silte-viitasid või menüüsid. Samas, giiditeenuse puhul eelistab ta siiski prantsuse keele kõnelejat," tõdeb Nast.
2023. aasta majutus Eestis jaanuarist septembrini 19 300 Prantsusmaalt tulnud külalist, mis on 46% protsenti vähem kui 2019. aastal samal ajal. Prantslaste ööbimisi on tänavu esimesel üheksal kuul olnud 36% vähem kui 2019. aastal jaanuarist septembrini, jäädes sel aastal alla ka Itaalia ja Hispaania turistide ööbimistele.