Ootame turismiettevõtjaid Eesti suurimale ettevõtluskonkursile

Allikas: Ken Oja

1. juuni 2022

Taas toimub Eesti suurim ettevõtluskonkurss „Eesti parimad ettevõtted 2022“. Esimest korda on pika ajalooga konkursil lisaks kandideerimisele ettevõtete endi poolt kõigil võimalik ettevõtteid ka nomineerida! Kandideerida ja nomineerida saab 3. juulini ning võitjad kuulutatakse välja 13. oktoobril.

Ettevõtluskonkurss liidab endas kahte konkurssi. Ettevõtluse Auhinda antakse välja EASi ja KredExi ühendasutuse ning Eesti Tööandjate Keskliidu eestvedamisel. Eesti ettevõtete konkurentsivõime edetabelit koostab Eesti Kaubandus-Tööstuskoda. 

Ettevõtluse Auhinna konkursil selgitatakse parimad ettevõtted sel aastal välja kuues kategoorias: aasta eksportöör, aasta uuendaja, aasta välisinvestor, aasta pereettevõte, aasta turismiedendaja ja sel aastal esmakordselt ka kestliku ettevõtte kategoorias.

Konkursi plussid turismiettevõtjale

Mitu sobilikku kategooriat. Peale otseselt turismi nime sisaldava aasta turismiedendaja kategooria saavad turismiettevõtted silma paista näiteks ka kestliku või pereettevõttena.

Ka väike on ilus. Vahel on konkursi suuruse tõttu kardetud, et väikestel ettevõtetel sinna asja ei ole. See on täiesti põhjendamatu. Loeb eelkõige idee, hea kontakt klientidega, uuenemis- ja kohanemisvõime. Mulluse turismiedendaja tiitli võitis Lee Restoran, mis pole suur ettevõte.

Kiida head tegijat. Kui seni pidi konkursil kandideerimiseks avalduse esitama ettevõtte juht, siis nüüd saab ettevõtet konkursile esitada ka ettevõtte töötaja, koostööpartner või isegi konkurent. Turismisektoris tunnevad inimesed üksteist hästi - märka head tööd ja soovita tugevat ettevõtet!

***

Rohkem infot, kandideerimine ja nomineerimine: ettevotluskonkurss.ee

Eesti parimate ettevõtete konkurss on suurim era- ja avaliku sektori koostöös toimuv konkurss Eestis, mis toimub 27. korda ning juured ulatuvad 1996. aastasse, kui tollase presidendi Lennart Meri eestvedamisel anti esmakordselt välja tiitel „Välisinvestor 1995".