Matka mess 2024 avab turismiaasta ja Visit Estonia on kohal!

Allikas: Visit Estonia

Siinsel laiuskraadil antakse turismiaastale traditsiooniliselt väärikas avapauk Matka turismimessil. 18.-21. jaanuarini Helsingis toimuvale Põhjamaade suurimale turismiala üritusele kogunevad esindajad Soomest, paljudest Eesti ettevõtetest ja enam kui 70 riigist mujalt maailmast.

Messi esimesel päeval toimub Visit Estonia ja laevafirmade eestvedamisel Eesti infotund Soome meediale ja reisikorraldajatele. Tervitusega esineb Visit Estonia turismijuht Rainer Aavik, sõna saavad laevafirmade juhid ja kultuuripealinn Tartu2024 esindajad.
Visit Estonia turismiuuringute koordinaator Piret Kallas esitleb infotunnis Soome elanikkonna uuringut, mille eesmärk oli saada ülevaade, millised Soome elanikkonna grupid on Eestis käinud ja on tõenäolisemalt huvitatud Eestisse reisimisest; miks Eesti neid huvitab või ei huvita; millised turismitooted neid huvitavad; kuidas nad reise broneerivad; milliseid infokanaleid Eesti tutvustamiseks kasutada ning milline on teadlikkus Eestist ja Eesti kui puhkusesihtkoha maine Soomes. Visit Estonia Soome B2B kliendisuhete juht Malle Kolnes räägib põhjanaabritele alanud aasta olulisematest sündmusest Eestis.

Mõistagi mahub nelja messipäeva palju enamatki – nii turismiprofessionaalidele kui lõpptarbijatele, nii messiboksides kui -lavadel. Messikeskuse lavadel on Eesti etteastete ja esinejate plejaad lai, kuuleb ansamblit Kiiora musitseerimas ning sütitavaid turismilugusid pea igast Eestimaa nurgast. Kõnelejaiks on näiteks Tartu 2024 saadik Antto Terras, Ida-Viru maakonna turundusjuht Mikko Virta, enam kui 80 000 jälgijaga Facebooki grupi Tallinnatärpit vedaja ning mullu Soomes aasta turismimõjutaja tiitli pälvinud Henna Mikkilä, Visit Pärnu turunduspartner Roope Nevander, Hiiumaa turismiklasteri juht Kristel Peikel kui mitmed-mitmed teisedki.
Eesti stendis saavad külastajad osaleda vahvas kaardimängus, märkides Eesti kaardil ära koha(d), kuhu nad sel aastal kindlasti minna tahaksid. Ürituse lõpuks tekib tore ülevaade, millised Eestimaa paigad soomlaste soovilistis tänavu troonivad. Reedel ja laupäeval toovad kultuuripealinlased Eesti ühisstendi taas Kiiora ansambli elava muusikaga ning pühapäeval keerutatakse seal Tartu2024 õnneratast.
Eestist on seekordsel Matka messil osalemas üle 30 eksponendi ja kuus stendi.