Laskesuusatamise MM 2027 ja Visit Estonia

Allikas: Visit Estonia

20. september 2022

Eelmisel nädalal toimus Austrias Salzburgis Eestile kõige edukamalt lõppenud rahvusvaheline sündmus – IBU kongress, mis tõi meile laskesuusatamise MMi korraldamise õigused 2027 Otepääl. Visit Estoniat oli kohapeal esindamas sündmusturunduse projektijuht Silver Kiho, kes avab sündmuse tähendust Eesti riigi tuntusele.

„Kui Biathlon Otepää ja Eesti Laskesuusatamise Föderatsioon võtsid minuga ühendust ning esitlesid Visit Estoniale võimalust olla abiks 2027. aasta MMi korraldusõiguse saamisel, oli minu esimene reaktsioon: muidugi! kus? millal? kuidas? Arvestades, kui palju on laskesuusatamine spordialana arenenud ja kui võimas kõlapind saavutatud, polnud isegi küsimust, et selline võimalus Eestile on midagi väga suurt.

Võrreldes spordialasid publikuhuvi poolest, võib laskesuusatamise MM-i paigutada samasse kategooriasse „kuninglike" võistlustega nagu tennise suured slämmid, F1 etapid, olümpiamängude 100m finaal ja WRC-etapid. Üks neist on meil juba olemas ning nüüd saame uhkelt Eesti visiitkaardile lisada ka laskesuusatamise suurima sündmuse – 2027. aasta MM-i.

Kongress kestis kokku üle kolme päeva ja sellest võttis osa ligi 200 delegaati. Kohal olid iga riigi alaliidu juhid ning sellele koorekihile tutvustasime spordiürituste lähiajalugu Eestis, treenimisvõimalusi ja Eestit kui sihtkohta. Viimasena jäid sõelale Eesti/Otepää ja Soome/Kontiolahti. Arvestades, et Kontiolahtil on ligi 30 aastat laskesuusatamise võistluste korralduskogemust, polnud ülesanne kerge. Otepää kasuks kallutas otsust innovatiivne lähenemine, kogukond ja ühtehoidmine, Eesti kompaktsus ning valmisolek igal tasandil ürituse õnnestumisesse panustada.

Et veelgi näitlikustada, kui suure asjaga oleme toime tulnud, tuleks heita pilk ajalukku. Olümpiaalade MM-e Eestis on korraldatud varem ainult neljal korral:
1922 – tõstmine
1988 – purjetamine (Tornaado klass)
1994 – purjetamine (Finn klass)
2013 – purjetamine (Finn klass)

Võistluseni on veel neli ja pool aastat aega, kuid ristturundus Visit Estonia, alaliidu ja korralduskomitee vahel tuleb juba vaikselt käima lükata. Seda kavatseme teha peamiselt läbi kolme varem Eestis toimuva laskesuusavõistluse: 2023. aasta IBU Junior Cup'i Haanjas, 2024. aasta IBU juunioride MM-i ja ja 2026. aasta MK-etapi Otepääl. Need on visiitkaardid, millega sportlastele ja pealtvaatajatele jätta Eestist mulje, mis toob siia hulga väliskülastajaid 2027. aasta MM-iks. Visit Estonia annab lisakäigu kliendikogemuse võtmes - olgu selleks siis Eestit külastav pealtvaataja, sportlane, suuskade määrdemees või kohtunik. Meie ülesanne on kindlustada, et ta Eestisse tagasi jõuaks ning ka oma pere ja sõbrad kaasa võtaks.''

Loe lisa Biathlon Otepää lehelt.