Kontaktüritus BT EXPO Belgias

Allikas: Visit Estonia

25. november 2021

Belgias toimus hiljuti kohapealse üritusena BT EXPO, mida oli pikalt oodatud. „Broneerisin osaluse juba 2019. aasta lõpus ja nüüd pärast kahte korda edasilükkamist toimus üritus lõpuks päriselt,“ kirjeldas kriisi mõju Visit Estonia äriturunduse projektijuht Kristiina Talisainen.

Kontaküritus toimus kahes linnas – Nivelles’is prantsuskeelsele ja Gentis flaamikeelsele reisiprofile. Kristiina oli Visit Estonia lauaga eksponendina väljas mõlemal. „Lisaks meie vastu huvi näidanud reisibüroodele oli võimalik ka eksponentidena osalenud reisikorraldajatega asiseid vestlusi pidada. Oodatult oli tulemuslikum flaami pool,“ kommenteeris lisaks Belgiale ka väga reisihuvilise Hollandiga tegelev Kristiina.

Korraldajad olid kontaktide sõlmimise soodustamiseks mõelnud innovaatiliselt. Näiteks sai telefoniga kaelakaarte skännida ega pidanud seetõttu visiitkaarte vahetama. Samuti toimus lisaks workshop’ile võrgustumisürituse formaadis lõuna, kus külastajad istusid kindlaksmääratud laudades ja eksponendid vahetasid lauda pärast iga käiku, võttes uue ettenähtud koha. See võimaldas pidada vestlusi ka võimalike kontaktidega, kellega muidu olnuks keeruline jutule saada.

„Üritust kajastas mõlemas linnas ka proffidele suunatud meedia ja Eestil oli kokkuvõttes hea võimalus üsna väikeste kuludega Belgia turismisektoris head nähtavust saada,“ ütles Kristiina.

Kristiina kuulutab Eesti-reisi auhinna välja vahetult enne seda, kui hakkavad esinema Lõuna-Ameerika tantsijad.