Allikas: Visit Estonia

FAM-reise jagus veel detsembrissegi

Visit Estonia B2B tiim mahutas peagi lõppevasse 2023. aastasse 66 FAM-reisi. See on rohkem kui aastas nädalaid! Tootetutvustusreisid tõid siia lähemalt ja kaugemalt 884 turismiprofessionaali. Kokkuvõttes võib öelda, et tubli mitusada Eesti fänni on nüüd maailmas juures. Paar FAM-reisi oli jõulukuulgi.

B2B tiimi projektijuht Ilona Kbejan võõrustas hiljaaegu viit Norra reisikorraldajat (kõik mehed!), kelle reisiprogrammis olid nii Tallinn kui Tartu. Peagi kultuuripealinna staatusesse asuvas Tartus vaadati linnatuuril üle kõik oluline: jõuluturg, ülikool, teema-aasta programm ja planetaarium ning tehti jõulukaarte.
Tallinnas külastasid norrakad Niguliste muuseumi ega pääsenud näputööst päris-pealinnaski, meisterdades Chocolalas käsitöökompvekke. „Norra reisikorraldajate FAM-reisi eesmärk oli taaselustada Norra turul Eesti jõulureisi toode, seda lootuses, et lennutihedus kahe riigi vahel kiires tempos kasvab. Norrakate Eesti muljed olid igal juhul ülihead. Tartu oli nende jaoks väga positiivne avastus. On põhjust loota, et tulevikus on seal palju norra keelt kuulda," ütles Kbejan.

Lumise jõulutuledes Eestimaaga tutvus detsembris ka seitse Jaapani reisikorraldajat. Nende Baltikumi ringreisi korraldas Visit Estonia koostöös Poola rahvusliku lennukompaniiga LOT Polish Airlines. FAM-reisi alustasid tõusva päikese maa reisisaadikud Leedust ja lõpetasid Eestis.
„Võõrustasime seekord nii grupireiside korraldajaid kui ka individuaalreiside pakkujaid," rääkis Visit Estonia B2B tiimi projektijuht Kadri Koor. „Jaapanlased külastasid nii Tallinna kui Tartu jõuluturgu, tutvusid kohaliku toidu ja kultuuriga. Nende tagasisidest jäi kõlama, et Eesti on turvaline, siin on väga maitsev köök ja kaunid vanalinnad. Uue aasta suhtes on jaapanlased positiivselt meelestatud ja usuvad, et saavad Baltikumi rohkem Jaapani turiste tuua."