Allikas: Visit Estonia/Kaupo Kalda

Eesti tugevusteks konverentsisihtkohana on tasemel hotellid ja ainulaadsed ürituste paigad

Visit Estonia ja Eesti Konverentsibüroo (EKB) võõrustasid septembris Tallinnas maailma juhtivaid konverentsikorraldusfirmasid. Külalised saabusid siia professionaalset konverentsikorraldusteenust pakkuvate ettevõtete partnerlusorganisatsiooni INCON eestvedamisel.

INCON loob ja arendab oma liikmete ärivõimalusi ja -suhteid ning edendab konverentsivaldkonda. Kahel korral aastas kogunevad partnerlusorganisatsiooni liikmed Leadership Retreat nimelisele kokkusaamisele ning sedakorda toimus kokkusaamine Tallinnas. Kohtumise tagamaid avavad Eesti Konverentsibüroo tegevjuht Kadri Karu ja Visit Estonia äriturismi projektijuht Dana Noormets.

Miks tulid konverentsikorraldusfirmade esindajad Eestisse?

Eestisse jõudis Leadership Retreat sündmus läbi EKB ja Visit Estonia kontaktide. Et seekord korraldati juhtivate konverentsikorraldusfirmade kokkusaamine just nimelt Tallinnas näitab seda, et aastatepikkune töö rahvusvaheliste kontaktide sõlmimisel ja Eesti turundamisel on kandnud vilja – oleme usaldusväärne partner ja meie vastu tuntakse huvi.

INCON'i kuuluvates konverentsifirmades töötab kokku üle 3500 inimese, need ettevõtted tegutsevad 170 sihtkohas üle maailma ja nende aastaeelarved küündivad kokku üle miljardi euro. Tallinna Leadership Retreat'ist võttis osa 13 konverentsikorraldajat üheksast riigist: Šveitsist, Itaaliast, Singapurist, Türgist, Mehhikost, Saksamaalt, Iirimaalt, Iisraelist ja Egiptusest. Kolmeteistkümnest külalisest vaid üks oli varem Eestis käinud.

Millise mulje jättis neile Eesti kui konverentsisihtkoht?

Ürituse programm oli tihe, kohtumisi, koosolekuid ja tutvumisi mahtus paari päeva sisse üksjagu. Tallinna abilinnapea Joosep Vimm näitas külalistele Tallinna vanalinna, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi asekantsler Sandra Särav rääkis digi-Eesti eduloost, uudistati Telliskivi linnakut, külastati meie unikaalseimaid sündmuste korraldamise paiku Kultuurikatelt ja Lennusadamat ning rattatuuril väisati Kadriorgu ja Piritat.

Me ei liialda, kui ütleme, et külaliste Eesti muljed olid üdini positiivsed, võiks isegi öelda, et fantastilised. Kiideti meie kõrget korralduse ja teeninduse taset, toitu ja oskust olla oma tegevuses kestlik. Öeldi, et siin tuntakse end väga teretulnud ja kodusena. Eestile omane hubane butiik-tunne tuli paljudele suure üllatusena. Paljureisinud külalistes tekitas elevust ja tähelepanu meie nunnu, aga väga kõrgel tasemel lennujaam.

Leiti, et Eesti on väga arenenud, nutikas ja loov ning konverentsipaigana suure potentsiaaliga. Paistame silma uue ja värske konverentsikohana, mis paljude jaoks siiski veel jätkuvalt avastamata sihtkoht. Meie tugevuseks on heatasemelised konverentsihotellid ning unikaalsed sündmuste paigad, hea hinna-kvaliteedi suhe ning kompaktsus – võrreldes suurlinnadega on siin oluliselt lihtsam sündmusi korraldada. Oluliseks abiks on ka riigi ja omavalitsuste pakutavad konverentsitoetused ja tasuta ühistransport.

Küll aga rõhutasid kolleegid, et vajame suuremat multifunktsionaalset konverentsikeskust, samuti veelgi enam rahvusvahelist turundust meie heatasemelistele võimalustele.

Kui vaadata konverentsiturismi globaalselt, siis millised on selles valdkonnas viimase aja või ka tulevikutrendid?

Globaalselt on konverentsisektor hästi taastunud ning taas eelistatakse näost-näkku formaadis kohtumisi, kuna need on enamasti tulemuslikumad kui veebikonverentsid. Füüsiliste sündmuste puhul on varasemaga võrreldes veelgi suurem ootus, et iga sündmus oleks tulemuslik, tooks kaasa võrgustumise ning annaks osalejatele lisaks kogemuste vahetamisele ka meeldejäävaid elamusi.

Kuna ootused konverentsidele on kõrged, tingib see omakorda vajaduse suuremate ruumide järele, kus saab istuda ka ümarlaudades, koguneda paralleelselt erinevatesse töörühmadesse jne. Tehnoloogia poolelt on juba tulnud või tulemas erinevaid tehisintellektil põhinevaid lahendusi, mis leiavad rakendust ka konverentsivaldkonnas. Tervishoiu- ja farmaatsiasündmused vaatavad veelgi enam, et nende konverentsid oleksid vastavused valdkondlike erinõuetega. Jätkusuutlikkus ja keskkonnasõbralikkus on sündmusi planeerides luubi all koos tulemuslikkusega ning korraldajad eelistavad sihtkohti ja teenusepakkujaid, kes suudavad nendes aspektides strateegiliselt kaasa mõelda ja pakkuda hästitoimivaid lahendusi.

Konverentsikorraldusteenust pakkuvate ettevõtete partnerlusorganisatsiooni INCON liikmed tutvumas Tallinna võimalustega