Eesti sai Itaalias parima rohelise sihtkoha auhinna

Allikas: Visit Estonia

14. veebruar 2023

Esmaspäeval, 13. veebruaril jagasid Milanos auhindu rahvusvaheliselt ühe tuntuma turismisihtkoha Itaalia mõjukate väljaannete reisiajakirjanikud. Eesti pälvis parima rohesihtkoha tunnustuse, edestades teisi tugevaid kandidaate Saksamaad ja Iirimaad. Auhind anti üle BIT messi publiku ees, mis on üks suuremaid Euroopa turismimesse nii turismiprofessionaalidele kui ka reisihuvilistele.

„See on suur tunnustus Eesti turismiturundusele ja arengule sihtkohana. Viimased turbulentsed aastad on tõestanud, kuivõrd oluline on turismisektorile laiem tuntus ja huvi mitmekesisus. Kui suurte lähiturgudega midagi juhtub, peame seda nähtavamad ja tugevamad olema kaugemal. Auhind on Itaalias suurepärane võimalus Eestit pikema aja vältel nähtavamaks teha,“ ütles EASi ja KredExi ühendasutuse turismijuht Rainer Aavik. Aavik lisas, et Eesti on viimastel aastatel püsinud rahvusvahelises jätkusuutliku reisimise edetabelis esiviisikus koos teiste Põhjamaadega ning Itaalias saadud tunnustus on oluline lisandus jätkusuutliku sihtkoha mainele rahvusvaheliselt.   

Žürii tõi Eesti kasuks otsustamisel välja arvukalt põhjuseid, muu hulgas puhast toitu ning kohe Michelini tuleku esimesel aastal kahe restorani tunnustamist Michelin Green Star’iga. Tunnustamist leidis ka üks Eesti põhilisi turundusargumente lühikesed vahemaad: linnast loodusse ja töölt meelelahutust nautima jõuab palju kiiremini kui enamikus maailma paikades. Veel tõsteti rohemärgised EHE ja Green Key turismiettevõtetele ning Eesti eri piirkondade osalemist rahvusvahelises programmis Green Destinations. Samuti märgiti Tallinna Euroopa rohepealinnana, tasuta ühistransporti ning aasta lõpus Tallinnas teist korda toimuvat rahvusvahelist taastuvenergia messi Green Expo.

Visit Estonia turundab Eestit Itaalias järjepidevalt, hoides kontakte reisimeedia ja reisikorraldajatega, korraldades neile Eestit tutvustavaid reise ning sihtides võimalikke Eesti-huvilisi digikampaaniate, veebi- ja sotsiaalmeediaturundusega. Hiljuti linastus Visit Estonia kaasabil Itaalia riiklikus telekanalis RAI lühidokumentaal Eestist, mille fookuses on lood Eesti käsitöömeistritest. Samuti on üks hiljutisi mõjukamaid kajastusi pärast pressireisi ilmunud Eesti-teemaline reisilugu Itaalia Vanity Fairis, mille lugejaskond ainuüksi online’is on 10 miljonit.

Enne kriise jõudis ööbimiste arv Itaaliast 100 000 lähedale, olles sarnane ööbimistega teistest Lõuna-Euroopa riikidest Hispaaniast ja Prantsusmaalt. Ühendasutuse turismiuuringutest on selgunud, et külmem kliima itaallasi Eestisse reisimast ei kohuta, vaid siia soovitaksegi tulla nimelt Itaaliast oluliselt erineva looduse, maastiku ja kultuuri tõttu.

Fotol keskel auhinda vastu võtmas EASi ja KredExi ühendasutuse turismijuht Rainer Aavik ning turismiturunduse projektijuht Kristiina Talisainen