Destination Estonia ONLIVE. Experience edition ehk kuidas murda läbi zoomitüdimusest?

Allikas: Martti Volt

30. aprill 2021

29. aprillil lülitasime taas sisse kaamerad, et rääkida Eestist rohkem kui 600 esitlusele registreerunud reisiprofessionaalile ja ajakirjanikule, kes mõjutavad äriotsuseid piiri taga ning kujundavad Eesti kuvandit rahvusvaheliselt mõjukates väljaannetes.

Lisaks teema- ja sihtriigipõhistele workshop'idele olime seni korraldanud kaks väga põhjaliku ettevalmistusega rahvusvahelist ONLIVE-üritust. Kord tegime otselülitusi Eesti parimatesse paikadesse, kord viisime publiku virtuaalsele Eesti-tuurile. Millise uue vaatenurgaga üllatada seekord?

Kutsusime külla. Südamest. Rullisime kutses lahti vanalinnas Patkuli trepil lahti punase vaiba, valasime kohvi imaginaarse külalise tassi Katariina käigus, tervitasime ka näiteks rabadiivanilt. Aga mis peamine: tegutsesime kogu tiimiga ning palusime appi häid partnereid mitmest valdkonnast. Tänu sellele saime katta seekord teemasid laiemalt kui kunagi varem. Tundus, et selline lähenemine oli õigustatud – juba päev pärast esitlust jõudis see Šveitsi reisiprofessionaalide meediasse.

Esitlust alustasid B2B projektijuhid Agnia Nast ja Kristiina Talisainen. “If Estonia was a basketball team, Tallinn would be its star player for sure,” tegi Agnia lihtsa kujundiga kohe selgeks, mis on Eesti pealinn. “My personal tip – visit the living legend’s Arvo Pärt Centre, surrounded by pine trees, a place of pilgrimage from all over the world, for anyone who’s into classical music,“ andis Kristiina oma soovituse. Teemasid omavahel pallitades ja neid “isiklikult võttes” juhiti vaatajad 45 minuti jooksul tempokalt läbi põhipunktide: digiühiskond, ühendused, lühikesed vahemaad, loodus, toit, kultuur, viies aastaaeg, üllatused.

Stuudios pakkusid esitlejatele asendamatut tuge, näiteks tšätikeskkonda modereerides, Visit Estonia B2B tiimijuht Kristiina Kästik ja sotsiaalmeedia spetsialist Dagmar Urb. 

Kultuuri vaheklipp viis külalised Telliskivisse, kus Agnia intervjuus tutvustas tänavakunsti giid Salme Kulmar. Toiduklipis tutvustasid eestilikku lähenemist toidule tippkokk Angelica Udeküll ning Visit Estonia välismeedia juht Kadri Gröön. Väike “loodussaade” viis külalised jõele ja rappa, kus Eesti vau-argumente esitlesid loodusturismi ettevõtja Aivar Ruukel ja Visit Estonia välismeedia projektijuht Jana Kutšinskaja. Samuti hoidis tähelepanu ülal teemaplokke liigendav auhinnamäng.

Esitluse lõppedes jagunesid külalised huvide järgi töötubadesse, kus samuti partnerid õla alla panid.

Café Matkakuume paneelvestluses osalesid lisaks Visit Estonia tiimile Viru hotelli juhataja Sari Sopanen, toidumaastiku eestvedaja Aivar Hanson ja ERMi teadussekretär Agnes Aljas. Teemadeks oli majutusteenuste, toitlustusettevõtjate ja suuratraktsioonide ellujäämine, tulevikuplaanid, läinud suvel ja sügisel õpitud turvalisuse tööpraktikad. „Milline suurepärane soome keel on Aivaril ja Agnesel!“ hüüatas Visit Estonia Soome kommunikatsioonijuht Timo Raussi emotsionaalselt pärast paneeli.

Toiduteemasid aitas töötoas tutvustada Kristjan Peäske. “Uuriti palju toidutuuride, ürituste, kodurestoranide, trendide kohta. Black Food Festival, eri linnade restoranide ja kohvikute nädalad ja Peipsi tänava festival tekitasid väga positiivset vastukaja,” iseloomustas vaba arutelu tuba Kadri Gröön. “Kui suur on tõenäosus, et päriselt metsas matkates hunti või karu näed, kuidas on lood sääskedega Eesti metsades, palju küsimusi tuli matkaradade kohta. Samuti tuli selgitada marjakorjamist ja seenelkäiku ning igameheõigust selleks,” võttis looduse töötoa teemad kokku Visit Estonia välismeedia koordinaator Kristin Liisma.

Kultuuriteemadel uuriti võimalusi eri hooaegadel, milliseid kultuurielamusi on võimalik saada paariks päevaks Tallinnast välja sõites – aga ka eestlaste sauna- ja õllekultuuri kohta. Varia töötoas uuriti alates Sillamäe tootmisest kuni mõisapulmadeni. Koostöös Eesti Konverentsibürooga peetud äriturismi sessioonis andsime ülevaate gruppidele suunatud elamustest, rahvusvahelise konverentsiturismi sihtkohtadest ning virtuaal- ja hübriidlahenduste infrast Eestis. Külalised muudkui pärisid ja jäid ka sessiooni n-ö lisaajale, mil lasime eetrisse ka verivärske turvaliste sündmuste korraldamise video.

Siin pisut tagasisidet:

Aviareps Poland: I got many positive feedbacks from the Polish agents! Some of them told me that it was the best online event this year!
Masters in Travel (Belgia): I want to congratulate you and all your colleagues for this online event yesterday. It was dynamic and really interesting. Thank you!
Idescale (Prantsusmaa): Thank you so much for your presentation just seen, so dynamic! Many things to arrange, many ideas for my small incentive groups.
BMI Pulbishing (UK): It was enjoyable, engaging and informative.

Suur tänu ja kummardus kõigile partneritele, kaasamõtlejatele ja panustajatele! Koos tegime Eesti taas suuremaks!