Visit Estonia veebiseminar majutussektorile koostöös Terviseametiga

Tegemist oli praktilise seminariga, kus Terviseameti ning hotellisektori esindajad leiavad koostöös lahendusi majutussektoris esile kerkivatele olukordadele. Fookuses olid teemad, mille kohta kehtivad soovituslikud nõuded on mitmeti tõlgendatavad või ei reguleeri teemat piisava täpsusega. 

Seminar toimus 19. juunil kell 11-12.30

  • Kaitsevahendite olemasolu ja kasutamine majutusasutustes
  • Hotellitubade nõuetekohane puhastamine ja desinfitseerimine
  • Kuidas vähendada lisanõuetega kaasnevat ökoloogilist jalajälge? 
  • 2 + 2 reeglistiku kohaldamine ja järgmine majutusasutustes
  • Hotellides peetavad üritused ja seminarid

​​​​​​​Seminari viisid läbi:

  • Leena Albrecht, Terviseameti keskkonnatervise osakonna juhataja
  • Olga Gurjanova, Terviseameti keskkonnatervise osakonna peaspetsialist 
  • Killu Maidla, Hektor Container Hotel tegevjuht
  • Piret Hartman, Kultuuriministeeriumi asekantsler 

JÄRELVAADATAV VIDEO 

SEMINARI MATERJALID

Tegutsemine välismaalase haigestumise korral

Välismaalane, kellel tekivad Eestis viibides COVID-19 iseloomulikud sümptomid, pöördub siin perearsti nõuandeliini 1220 poole või välismaalt helistades 6346630. Vajadusel suunab 1220 kõne valves olevasse kliinikusse, kus näidustusega patsiendid suunatakse vajadusel arsti poolt COVID-19 testimisele.
Positiivse testitulemuse korral võtab inimesega ühendust Terviseamet. Talle selgitatakse isolatsioonis olemise vajadust ning selgitatakse välja lähikontaktsed.
Tõenäoliselt peab ta viibima isolatsioonis mõnes majutusettevõttes. Majutusettevõtted peaksid määrama endale volitatud isiku, kellele külastaja delikaatseid isikuandmeid lubada (st terviseandmed).
Majutusasutus omaltpoolt informeerib, et külaline peab püsima oma ruumis isolatsioonis, terviseseisundi halvenemisel helistama 112 ning võimalusel informeerima ka hotelli volitatud isikut. Pakkuma külastajale maske. Võimaldama kontaktivaba toateeninduse.
Külastajaga võetakse Terviseameti või Politsei poolt regulaarselt ühendust ning kontrollitakse isolatsiooninõude täitmist.

Lisainfo kliendisuhete juhilt: piret.koodi@eas.ee

NB! Palume postitada turvalise teenusepakkumise näiteid oma kodulehele ja sotsiaalmeediasse - nii argumendina klientidele kui ka soovitustena teistele ettevõtjatele. Olete väga teretulnud neid näiteid Piret Koodiga jagama.