Eestil pole piisavalt rahvusvahelisi otselennuühendusi (2018. a andmetel olid Eestil otseühendused 38. Vilniusel 48 ja Riial 99 sihtkohaga). Ekspordi, välisinvesteeringute ning turismi (sh äri- ja konverentsiturismi) arendamiseks on vajalik rahvusvaheliste ühenduste stabiilsus, olemasolevate lennuühenduste sageduste suurendamine ja täiendavate ühenduste loomine nii Euroopa kui kaugemate sihtkohtadega.
Arendamist vajavad nii rahvusvahelised kui ka riigisisesed muud transpordiliigid ja süsteemne info nende kohta. Reisijate keskkonnateadlikkus ja nn lennuhäbi kasv ning lähiturgude geograafiline paiknemine suurendavad nõudlust heade laevaühenduste ning mugava maismaatranspordi järele. Samas on ühendustes puudujääke, samuti on puudulik sise- ja välisturisti külastajateekonda arvestav info ühenduste ja piletiostusüsteemide kohta.
Erivajadustega külastajate ligipääsetavuse võimalused on puudulikud. Arendamist vajab erivajadustega inimestele teistega võrdsetel alustel juurdepääs nii füüsilisele keskkonnale kui ka teabele.
NB! Soovitame lugeda ka 26.02.2020 toimunud arutelu „Rahvusvahelised ja riigisisesed ühendused ja turismi arendamine“ materjale.
Rahvusvahelised ja riigisisesed lennuühendused turismi arendamises
Transpordi ja liikuvuse arenguperspektiivid