Meistriklassi koolitusprogramm

Allikas: Eesti Disainikeskus

Meistriklassi koolitusprogramm

Turismiettevõtete teenusedisaini ja teenuste digitaliseerimise meistriklassi 2021-2022 koolitusprogramm

Koolitustel õpitakse süsteemsemalt kasutama teenusedisaini ning väärtustama seda kui strateegilise juhtimise tööriista. Igale koolituspäevale järgneb iseseisev töö koolitusega seotud teemal - kodutöö on sillaks kahe koolituspäeva vahel ja toetab nii ettevõtte praktilist ülesannet arendada oma turismiteenus meistriklassi lõpuks prototüübini.

Meistriklassi koolitusprogramm koosneb 5 koolituspäevast:

 • Inspiratsioonipäev 
  Mis on teenusedisain, disainmõtlemine, disain kui strateegiline tööriist? Megatrendid. Innovatsioon turismisektoris. Turismiteenuste arendamine kasutades andmeid, infotehnoloogilisi lahendusi, ägedaid tehnoloogiaid – alateemad: teenusedisaini ja tehnoloogia sidumine, andmete kasutamine teenuste planeerimisel, teenuste digitaliseerimise protsess, mis see on ja kuidas seda teha, teenuste digitaalne teekond. Teenuste ligipääsetavus ja kasutajakesksus. Jätkusuutlikkus, keskkonnahoid, ringdisain.
 • Vanast mõtlemisest lahtilaskmise päev 
  Teine koolituspäev viib ettevõtte läbi praktilise kogemuse välja oma maailmast ja aitab vabastada mõtted probleemide teistmoodi nägemiseks. Käsitletavad teemad: Kasutajauuringud, kuidas kasutaja- ja kliendiuuringut läbi viia ja praktiline harjutus Tallinna vanalinnas koos teenusedisaneritega. Probleemi ümberraamistamine (Kees Dorsti metoodika). Praktilise harjutuse näitel probleemi uuesti raamistamine (aluseks osaleva ettevõtte enda probleem).
 • Ideede genereerimise päev
  Koolituspäeva eesmärk on anda osalejatele teoreetilised teadmised ja praktilised võtted, kuidas uusi ideid tekitada, kuidas õiget ideed välja valida, kuidas ideesid visualiseerida ja valideerida. Käsitletavad teemad: Ideede genereerimine, visualiseerimine, sõelumine ja arendus. Kasutaja/kliendi teekond. Kasutajauuringud, kliendi kaasamine. Koolituspäev annab sisendi edasises koolituses kasutatavate tööriistade valikuks.
 • Ideedega töötamise päev 
  Koolituspäeva eesmärk on õpetada osalejaid ideedega töötama, et neid ka päriselt ellu viia ning anda osalejatele oma teenuste (sh digitaalsete) arendamise tööriistad. Käsitletavad teemad: Teenusedisaini tööriistad. Ülevaade asjassepuutuvatest tööriistadest, sh digitaalsete lahenduste loomiseks. Mõne ühise, kõigile sobiva tööriista põhjalikum tundmaõppimine. Prototüüpimine, sh digitaalse prototüübi kontseptsioon. Testimine, tulemuslikkuse mõõtmine.
 • Ideedega töötamise ja elluviimise päev
  Koolituspäeva eesmärk on anda osalejatele teadmised ja oskused oma ideede elluviimiseks. Käsitletavad teemad: Turundus ja elluviimise juurutamine, sh väärtuspakkumine, teenuse pakendamine, sõnastamine, kommunikatsioon, turuletoomine.

Koolituspäevad toimuvad kontakt-üritustena Tallinnas. Kui Covid-19 pandeemiast tulenevalt on kontaktsed üritused keelatud, siis toimuvad üritused virtuaalsetena.

Tagasi meistriklassi sisulehele

Eesti helide viktoriin | Puhka Eestis