EDENi konkurss

Konkurss „Eesti avastamata aarded 2019. Tervise- ja heaoluturism”​.

Finalistid selgunud! Loe: https://www.puhkaeestis.ee/et/selgusid-eesti-avastamata-aarete-konkursi-finalistid

2019. aasta konkursi eesmärgiks on tunnustada neid Eesti sihtkohti, kes arendavad turismi heaoluturismi võtmes ning kasutavad selleks oskuslikult piirkonna looduslikke ja kultuuriväärtusi. Esmalt valitakse välja 5 finalisti, kelle hulgast selgitab rahvusvaheline žürii välja võitja. Võitja kuulutatakse välja 26-27.09.2019 Haapsalus toimuval turismikonverentsil.

Konkursil saavad sihtkohta esindada omavalitsused või turismiorganisatsioonid. Kvalifitseerimistingimused, kontaktid ja taotluse vorm on MTÜ Lääne-Eesti Turism veebilehel. Taotlusvorme oodatakse kuni 17. juunini 2019 anneli@westestonia.com.

Lisaks on 2018-2019 fookuses 10 Eesti loodusturismi sihtkohta, mis on välja valitud varasemate Eesti konkursside võitjate ja nominentide hulgast. Ka selle projekti info ja tegevused on leitavad MTÜ Lääne-Eesti Turism veebilehel.

Avastamata aarete konkursi loost

NB! Loe ka artiklithttps://www.puhkaeestis.ee/et/puhka-eestis/topp-10-eden-eesti-loodusturismi-sihtkohta

2007. aastal algatas Euroopa Komisjon konkursi „Euroopa turismi tippsihtkohad” (EDEN ehk European Destinations of Excellence), et edendada säästvat turismi ning juhtida tähelepanu vähem tuntud turismisihtkohtade väärtustele. EDEN põhineb riiklikel teemakonkurssidel, mis on iga kord erineval teemal ja mille võitjad moodustavad üleeuroopalise koostöövõrgustiku edasisteks arendus- ja turundustegevuseks.

Eesti osaleb projektis alates aastast 2008 ja parimaid sihtkohti valitakse konkursil Eesti Avastamata Aarded, kus saavad osaleda regionaalsed ja piirkondlikud turismiühendused, valitsusvälised organisatsioonid ja omavalitsused.

Eestis EDENi konkursi nominentideks ja võitjateks tunnistatud silmapaistvad turismisihtkohad, mis arendavad turismi ja pakuvad põnevaid kaasaegseid teenuseid, kasutades oma ajalugu ja pärandit:


Uudiskiri