Kestliku reisielamuse sõnumistrateegia

Allikas: Visit Estonia, Karl Ander Adami

Kestliku reisielamuse sõnumistrateegia

19. aprillil esitlesime turismiasjalistele Eesti kestliku reisielamuse sõnumistrateegiat. 

Rohepööre ja kliima soojenemine on viimastel aastatel väga tõsiselt päevakorda tõusnud ja see mõjutab üha tugevamalt ka meie väliskülastaja reisivalikuid. Väärtuspõhine reisimine ja panustamine kohalikku kogukonda ning looduskeskkonda ja oma süsiniku jalajälje vähendamine on vastutustundlikule reisijale määrava tähtsusega. Eestil on väga hea võimalus saada rahvusvaheliselt tuntud kestlikke reisielamusi pakkuvaks sihtkohaks. On aeg hakata üheskoos tutvustama Eestit kui turismi kestlikult arendavat sihtkohta.

Viimased neli kuud on Turismiarenduskeskus koostöös UK agentuuriga Lantern ning kestliku brändi identiteedi eksperdi Silke Lieseriga tegelenud Eesti kestliku reisielamuse sõnumistrateegia koostamisega ning integreerinud väljatöötatud põhimõtted ka eelmisel aastal valminud toidu, looduse ja kultuuri teemastrateegiatesse. Antud sõnumitrateegia on suunatud nn kirepõhisele (passion based) reisihuvilisele. Strateegia fookuses on individuaalreisija ehk FIT (free independent traveller), kes on parasjagu unistamise ja reisiplaneerimise staadiumis.

Kestlike väärtustega täienenud sõnumistrateegiad ja narratiivid on mõeldud abistama kõiki, kes Eestit välismaailmale tutvustavad. Meie ambitsioon on, et sõnumistrateegiat ja narratiivi saaks kasutada iga Eesti elanik, kes Eestit kui sihtkohta tutvustab – et me kõik oskaks rääkida Eesti kui turismisihtkoha tugevustest ja eelistest ning meie ühine hääl jõuaks kaugemale ja kõrgemale.

Olemasoleva sõnumistrateegia materjalid on Eesti brändi tööriistakastis. Esitletav kestliku reisielamuse sõnumistrateegia on lähitulevikus sinna lisandumas. Kolm teemastrateegiat: toit, loodus ja kultuur. 


Sõnumistrateegia koostaja Ryan Tym'i esitlus

19.04.2022

Eesti kestliku reisielamuse sõnumistrateegia (eng)

Imbi Lepik-Martinson

Kvaliteedikoordinaator: kvaliteedimärgised ja -programmid

imbi.martinson@eas.ee