11.05 veebiseminar: Kestlike valikute soodustamine toitlustuse menüüs

Allikas: Karl Ander Adami

Allikas: Karl Ander Adami

Praktiline veebiseminar toimub EU Green Week partnerüritusena ja see on mõeldud toitluskohtade omanikele, kokkadele, teenindusjuhtidele ja tooraine hankijatele ja sihtkohtade esindajatele, kes tahavad kestlike arengutega kursis olla ning soovivad omandada lisateadmisi ja oskusi, kuidas CO2 näitu lisada oma toidukoha menüüsse ning mõista, kuidas see aitab kaasa kestlike valikute tegemisele.

Kestlike valikute soodustamine toitlustuse menüüs

Veebiseminari viis läbi Rootsi kestliku turismi ekspert Peter Reelfs. Tema peamine tegevusvaldkond on sihtkohtade ja turismiettevõtete kestlike tegevuste elluviimise toetamine, olgu siis selleks rohemärgise taotlemine või protsessi nõustamine. Peter on Green Destinations ja Hallbart Evenemang (rootsi k. "kestlikud üritused") auditor ning Travelife coach ehk arengunõustaja. Peter on kestliku turismi ja kestlike ürituste korraldamise lektor ja on kestliku ärijuhtimise ja tootearenduse ekspert.

11.05 veebiseminari video (ca 2,5h)

Veebiseminari korraldaja:

Imbi Lepik-Martinson

EAS turismiarenduskeskuse kvaliteedisüsteemide koordinaator

imbi.martinson@eas.ee

Veebiseminari toimub EL Rohelise Nädala partnerüritusena. EU Green Week partnerüritused toimuvad üle Euroopa 3. maist – 13. juunini

Osale ka teistel EU Green Week üritustel