Eestit tutvustav fotopank

Sihtkohad ja turismiettevõtjad turundusabina on teretulnud kasutama Visit Estonia fotosid.

Brand Estonia veebileht

Brand Estonia veebilehelt leiad kaasaegse pildikeelega fotod ning saad neid siduda tervikuks lugude ja faktidega Eesti kohta.

Flickr.com/visitestonia

10 000 foto ja kümnete videote seast leidub materjali igale maitsele, kuid palju neist on uue moodsa pildikeelega. "Eelistame kaadreid, mis on ruumilised: eristuva esi- ja tagaplaaniga. Samuti on palju arvamusi tekitanud fotode tonaalsus ja temaatika. Tõepoolest, meie uutel fotodel ja videotel leidub palju udu, pilvi, ka halli merd, vihma, nähtavat tuult. Kui sinna paigutada üksik seeneline, võib vaataja tõlgendada nukrust, kuid sama hästi ka ideaalset võimalust harrastada infouputuses järjest kuumemat trendi, nn silent tourism'i. Niisuguse esteetikaga on palju populaarset  põhjamaist loomingut, meenutagem kas või Sigur Rósi muusikavideoid või Kurt Wallanderi filme. Muidugi leidub tuhandete fotode seas ka tuhandeid päikselisi, kuid igal juhul eelistame fotovalikus loomulikkust ja ausust ega ürita olla iga hinna eest postkaardilikud, jagades külastuslubadusi, mida ei suuda täita."

Visuaalmaterjali andmebaasid sisaldavad Regina sõnul jätkuvalt palju kontraste: loodus/tehnoloogia, traditsiooniline/kaasaegne, idaeuroopalik/põhjamaine.

Eesti brändi meediapank

Visit Estonia Flickr'is 

  • Saad otsida märksõnaga ainult Visit Estonia fotode hulgast, kui vajutad vahetult fotode kohal asuva luubi märgile ja kirjutad märksõna avanevasse otsiaknasse.

  • Otsingut kasutades jälgida, et otsingureal oleks kindlasti Visit Estonia tag olemas. Kuna kogu foto- ja videosisu on mõeldud Eesti rahvusvaheliseks turundamiseks, siis tasub meeles hoida, et sobivat turundusmaterjali otsides tuleks kasutada ingliskeelseid märksõnu. Näiteks 'bog', mitte 'raba'

  • Otsingut aitavad kiirendada albumid, mida tänaseks on Visit Estonial Flickr'is juba muljetavaldav hulk, võimaldades illustreerivat materjali leida kultuuri-, tervise-, looduspuhkuse, sündmuste, toidu jt Eesti turismi põhiteemade hulgast.
  • Vastavalt vajadusele saab fotot alla laadida erineva suurusega

Milline on hea foto?

Kui tekib küsimus, millist fotot teha, otsida või valida, siis rõhutab turismiarenduskeskuse visuaalmaterjali spetsialist Mariann emotsiooni olulisust. "Nn turistikad annavad kohast ju samuti mingi pildi, kuid alati tasub küsida, kas see on lihtsalt ülesvõte või on fotos midagi, mis tekitab vaatajas soovi ka ise kohale minna ja sama kogeda. Reisimotivatsiooni tekitavad fotod näiteks mingist hoonest olgu ikka teistsugused kui need, mida riputaks üles näiteks kinnisvaraportaali. Enamasti kehtib ka reegel, et kasuks tulevad inimesed pildil: kas siis fookusega nende tegevustele või eri tundeid peegeldavatele näoilmetele."

Visuaalmaterjali kasutamine

Visuaalmaterjali kasutamine on jätkuvalt tasuta. Kasutamise tingimustest kõige olulisemana nimetab Regina, et alati tuleks ära märkida fotograafi nimi ning viidata allikale: visitestonia.com või estonia.ee. Samuti on visuaalmaterjal mõeldud Eesti tutvustamiseks oma ettevõtte infole lisaks, mitte kasutamiseks poliitilistel või kommertseesmärkidel.

Küsimustega pöördu regina.siniorg@eas.ee.


Uudiskiri