Eestit tutvustav fotopank

Sihtkohad ja turismiettevõtjad turundusabina on teretulnud kasutama Visit Estonia fotosid.

Brand Estonia veebilehelt leiad kaasaegse pildikeelega fotod ning saad neid siduda tervikuks lugude ja faktidega Eesti kohta.

Flickr.com/visitestonia 10 000 foto seast leidub materjali igale maitsele, palju neist moodsa pildikeelega. Eelistame kaadreid, mis on eristuva esi- ja tagaplaaniga. Piltidel leidub lisaks rõõmsatele toonidele ja paljudele inimestele ka udu, pilvi, halli merd, vihma, tuules paindunud puid ning üksikuid rändajaid. Meie fotokeel ei ürita olla postkaardilik, vaid kujutada Eesti elu kogu mitmekesisuses, alates põnevatest rahvarohketest sündmustest kuni ideaalse võimaluseni harrastada Eestis üleilmselt vaevavas infouputuses järjest kuumemat trendi, nn silent tourism'i.

Kuidas flrickr.com'is fotosid otsida

  • Saad otsida märksõnaga ainult Visit Estonia fotode hulgast, kui vajutad vahetult fotode kohal asuva luubi märgile ja kirjutad märksõna avanevasse otsiaknasse.

  • Otsingut kasutades jälgida, et otsingureal oleks kindlasti Visit Estonia tag olemas. Kuna kogu foto- ja videosisu on mõeldud Eesti rahvusvaheliseks turundamiseks, siis tasub meeles hoida, et sobivat turundusmaterjali otsides tuleks kasutada ingliskeelseid märksõnu. Näiteks 'bog', mitte 'raba'

  • Otsingut aitavad kiirendada albumid, mida tänaseks on Visit Estonial Flickr'is juba muljetavaldav hulk, võimaldades illustreerivat materjali leida kultuuri-, tervise-, looduspuhkuse, sündmuste, toidu jt Eesti turismi põhiteemade hulgast.
  • Vastavalt vajadusele saab fotot alla laadida erineva suurusega

Visuaalmaterjali kasutamine

Visuaalmaterjali kasutamine on Eesti kui turismisihtkoha tutvustamise eesmärgil tasuta. Küll aga on nõutav märkida fotograafi nimi ning viidata Visit Estoniale.

Küsimustega pöördu martti.volt@eas.ee.


Uudiskiri