public.homepage.logo
kivid rannal Allikas: Arne Ader

Mis on vähese tähtsusega abi?

Vähese tähtsusega abi ehk VTA on "mõtteline" rahaline toetus ettevõttele või abi EASi turismiosakonna teenustes ja ühistegevustes osalemise eest

Vähese tähtsusega abi ehk VTA on "mõtteline" rahaline toetus ettevõttele või abi EASi turismiosakonna (Visit Estonia) teenustes ja ühistegevustes osalemise eest, kus osalustasu puudub või see ei kata teenuse või ühistegevuse toimumiseks tehtavaid kulutusi. Ettevõtete võrdseks kohtlemiseks on määratud VTA saamisele lagi ning selle üle peetakse arvestust. 

VTA jääki arvestatakse kontserni põhiselt, sh arvestatakse kõiki seotud ettevõtteid ka läbi füüsilise isiku. Iga tegevus ei lähe VTA arvestusse, kuid et ei tekiks segadust, palume enne tegevuses osalemise kinnitamist tutvuda, milline on konkreetse tegevuse abina määratav summa. Kui on tegu VTAga, siis tuleks eelnevalt veenduda ettevõtte VTA piisava vaba jäägi olemasolus.

Kui palju on ettevõttel õigus VTAd saada?

  • Abiandmise piirmäär on alates 01.01.2024 mahus kuni 300 000 eurot kontserni kohta kolme majandusaasta jooksul. Kolmeaastast ajavahemikku hakatakse vaatama jooksvalt.
  • Iga ettevõte saab enda VTA jääki vaadata registrikoodi või ettevõtte nimega  Rahandusministeeriumi kodulehelt. 

VTA kohustus tuleneb Euroopa Liidu toimimise lepingust. VTA määrus. 

Info ja küsimuste korral:

Piret Koodi
kliendisuhete juht
piret.koodi@eas.ee