public.homepage.logo
Läti ja Leedu reisikorraldajad tutvumas Ida-Virumaaga.Allikas: Visit Estonia

Ida-Viru seiklusmaa vaimustas Läti ja Leedu reisikorraldajaid

Mai keskel korraldas Visit Estonia koos Ida-Viru turismiklastriga Läti ja Leedu reisikorraldajatele Ida-Virumaale tutvumisreisi.
Anu Villmann

Anu Villmann

Visit Estonia turismiinfo koordinaator

Seiklusmaana tuntud Ida-Viru võimalustega tutvusid meie kahe lõunanaabri tuntud reisikorraldajad, kes lisaks koduturule teenindavad reisijaid kogu maailmast, vahendades üksik-ja rühmareisijatele nii tervet Baltikumi kui ka ainult Eestit hõlmavaid pakette. 

„Ida-Virumaa oli lätlastele ja leedukatele väga tore avastus. Kiviõli Seikluskeskus, hingematvalt ilusad vaated paadiretkel Aidu karjääris ja safari tuhamägedel - ühe reisikorraldaja sõnul pani Ida-Virus kogetu ta Eestit täiesti uue pilguga vaatama,“ räägib Visit Estonia äriturunduse projektijuht Ilona Kbejan

Kiviõli Seikluskeskuse ekskursiooni järel tõdesid lätlased, et keskus on suurepärane peretoode nende turule. Pärast paadiretke paljulubava tulevikuga Aidu Veeseikluskeskuses ja adrenaliinist nõretavat safarit tuhamägedel leiti, et needki tegevused on jõukohased igas eas külastajale ega sõltu sportlikust ettevalmistusest. Mõnusa koduse kõhutäiega kostitas külalisi Karukella puhkemaja pererahvas.

FAM-reisi kõrghetkeks kujunes allmaaretk Eesti Kaevandusmuuseumis giid Jüri mahlakate kommentaaride saatel, sellest elamusest vadistati pikalt veel nii lõunalauas kui tagasiteel Narva. 

„Von ROSEN spaas Mäetagusel tegid külalised hotellijuhi Sandri eestvedamisel toreda ekskursiooni. RMK Kauksi külastuskeskuses imetleti Alutaguse rahvusparki tutvustavat ekspositsiooni ja vaateid Peipsile – need võtsid ahhetama! Liivarannad, mis ulatuvad nii kaugele kui silm seletab ning kümned kilomeetrid loodusradu avaldasid sügavat muljet,“ vahendab Kbejan. 

Läti ja Leedu reisikorraldajad Ida-Virus

Allikas: Visit Estonia

Narva programmi kuulusid jalutuskäik promenaadil, Raekoja ja Kreenholmi manufaktuuri külastus ning kohtumine Narva Ooperipäevade korraldaja Juliaga, kelle esitus oli sedavõrd võimas, et vastav reisipakett sai sisuliselt käigupealt komplekteeritud ja esimesed 60 piletitki soetatud. 

Sillamäe muuseum, promenaad ja muidugi Sillamäe linn ise oma erilise arhitektuuripärandiga oli reisiseltskonnale täielik heureka-moment, sest sellisest linnast polnud keegi varem kuulnud. Samuti meeldis väga virtuaaltuur „VR Toila 1938“. Toila rannas asuva Mereresto koka serveeritud kohaliku räime ja rääbise maitsevariatsioonid lõid aga suisa pahviks!

Eksperdipilguga vaadati üles Narva Hotell, Narva-Jõesuu Medical Spa ja Toila SPA Hotell, ööbiti Meresuu spaas. 

Südamlik tänu sisuka programmi kokkupaneku eest Ida-Viru turismiklastri turundusjuhile Hanna Villbergile ja turismikoordinaatorile Kadri Jalonenile ning suur-suur aitäh ka ägedatele giididele Kristina Ernitsale ja Priit Oravale, kes külalisi kogu reisi kätel kandsid. 

Läti ja Leedu reisikorraldajad Narvas

Allikas: Visit Estonia

Anu Villmann

Anu Villmann

Visit Estonia turismiinfo koordinaator