EAS toetab taas rahvusvahelisi kultuuri- ja spordisündmusi

20. märts 2018

EAS toetab kokku 385 000 euroga kolme kultuuri- ja kolme spordisündmust, mis toovad Eestisse rahvusvahelist publikut ja kasvatavad välisturistide ööbimisi. Kuue toetuse saanud sündmuse kaudu prognoositakse Eestisse ligi 16 000 väliskülastaja toomist. „Võttes arvesse tänu sündmusele toimuva reisi keskmist pikkust ja keskmist kulutust reisi kohta, on toetatud ettevõtmiste majanduslik mõju Eestile ligikaudu 4,7 miljonit eurot. Eestit kui turismimaad tutvustatakse välismeedia kajastustega kaudu hinnanguliselt ligi 52 miljonile inimesele,“ sõnas EASi turismiarenduskeskuse direktori kohusetäitja Annely Vürmer.

EASile esitati 11 kultuuri- ja 12 spordisündmuse projekti. Toetust Eesti kui turismisihtkoha tutvustamiseks ja välisturunduseks anti Audru ringrajal toimuvale Põhjamaade meistrivõistluste etapile Estonian Grand Prix 2018, tänavu Tallinnas toimuvale juunioride EMile sulgpallis ning murdmaasuusatamise 2019. aasta MK-etapile. 2018. aasta kultuurisündmustest sai toetust Pärnu Weekendi festival, 2019. aasta sündmustest Tartu laulupidu ning nüüdismuusika festival World New Music Days Tallinnas.

Vürmer avaldas heameelt, et toetatavad üritused pakuvad Eesti tutvustamiseks suure publikuhuviga turunduskanaleid. „Weekendi festival kasutab toetust turunduskampaaniaks lähiriikides ning lisaks tutvustab Eestit ka maailmakuulsate artistide sotsiaalmeedias, mille kaudu jõuame paljude nendeni, kes seni ehk ei ole veel Eestit oma reisisihina teadvustanud,“ sõnas ta. Vürmer tõi põneva projektina välja ka esimest korda Eestis toimuva kaasaegse klassikalise muusika festivali World New Music Days, kus Eesti heliloojate uudisloomingu kõrval esitatakse viimase kümne aasta tipptasemel heliloomingut üle kogu maailma koorilaulust ja sümfooniatest kuni kammerkontsertide ja heliinstallatsioonideni. „UNESCO pärandi vääriliseks tunnistatud laulupeotraditsioon äratab välismaal suurt huvi ning Tartu laulupidu turundab end koos paar nädalat hiljem toimuva üldlaulupeoga,“ lisas Vürmer.

Spordiprojektidest on üllataja siseruumides toimuv juunioride sulgpalli EM, kus korraldajad pakuvad nutikaid turunduslahendusi noortele, kelles kui tuleviku tarbijates tekitatakse positiivne seos Eestiga.

Toetuse summa ühe sündmuse kohta saab olla 20 000 kuni 65 000 eurot, millele toetuse saaja peab lisama omafinantseeringu vähemalt 30% ulatuses. Toetatakse sündmuse turundamist välisriikides ja läbiviimist Eestis. Kultuuri- ja spordisündmuste toetuse kogueelarve on 3,2 miljonit eurot, seda rakendatakse aastatel 2014–2020 ning rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

EAS on rahvusvahelisi kultuuri- ja spordisündmusi toetanud alates 2016. aastast. Eestit kui turismimaad on sündmuste kajastused välismeedias tutvustanud 176 miljonile inimese üle maailma, seni toetatud sündmustest on Eestis kohal käinud ligi 60 000 väliskülastajat ja nende loodud majanduslik mõju kogu turismisektorile on hinnanguliselt 17 miljonit eurot. „Maailmas on edukad need sündmused, mis pakuvad terviklikku külastuselamust ja annavad professionaalseid soovitusi lisaks sündmusele külastada ka restorane ja atraktsioone. Kõik toetatud sündmused on heaks näiteks sihtkoha ja sündmuse koostööst,“ iseloomustas Vürmer.

Uus taotlusvoor avatakse 2018. aasta sügisel ja selle kohta leiab täiendavat infot www.eas.ee/rsk

Fotol Daniel Reynolds USAst, Eesti rambil tehtud parima triki võistluse võitja tänavusel Simple Sessionil. Visit Estonia on selle Euroopa suurima ekstreemspordivõistlusega juba pikka aega turunduskoostööd teinud.