Teatrietendus "Mida mehed teevad?"

Teatrietendus „Kes on kes?” ehk „Mida mehed teevad?”

Kummaline, mõistatuslik ja imeline teatrimaailm. Kõik me oleme kasvõi üks kord elus soovinud piiluda lava taha ja näha seda oma silmadega teiselt poolt. Kuidas sünnivad teatrietendused? Kuidas näitlejad proove teevad? Millest nad salamisi unistavad ja mida soovivad? Kõigile neile küsimustele leiate vastused komöödiast „Kes on kes?” ehk „Mida mehed teevad?”

Etenduse tegevus hakkab hargnema revolutsioonilises Peterburis 1920. aastal otse teatrilaval. Nädala pärast on esietendus, kuid autori poolt kirjutatud näidendit ei võta vastu uus toimetaja, kes ei saa teatrist mitte midagi aru! Seda seepärast, et ta on endine meremees ja näeb teatrit omamoodi! Ta on veendunud, et selles ei jätku ei sädet ega revolutsioonilist vaimu ning soovib teha selle tõsisemaks nagu seda nõuab uus võim. Aga paradoks seisnebki selles, et mida rohkem toimetaja oma parandusi sisse viib, seda naljakamaks näidend muutub! Aeg läheb – esietenduse päev läheneb halastamatult, aga luba etenduse lavastamiseks ikka veel ei ole! Milliseid nõkse kasutab autor, et oma teos läbi suruda? Kuidas keerulisest olukorrast välja keerutada ja mida välja mõelda, et publik näidendit lõppude lõpuks näeks ja esietendus toimuks. Teatrimaailm on piiritu ja selle fantaasiad vaatajatele imetlemiseks samuti!

Kõike seda näetegi etenduses, kus on palju huvitavaid lavalisi leide ja koomilisi olukordi, nii absurdi, ekstsentrilisust ja isegi tsirkust! Lavastus on tulvil näitlejate eredaid ümberkehastumisi, nii et mõnikord nad unustavad reaalsuse ja muutuvad ise nende endi poolt kirjutatud etenduse tegelasteks ning siis on juba võimatu aru saada, kes on kes! Ja nad teevad seda nii säravalt, peene huumori ja irooniaga, et teil on koos nendega lõbus, kurb ja naljakas ning te saate teada, mida nad siis ikkagi tahavad?!

Sellist komöödiat ei ole proletaarne lava veel näinud!

Teatrietendus „Kes on kes?” ehk „Mida mehed teevad?”

Kummaline, mõistatuslik ja imeline teatrimaailm. Kõik me oleme kasvõi üks kord elus soovinud piiluda lava taha ja näha seda oma silmadega teiselt poolt. Kuidas sünnivad te

Ajad ja hinnad
Kesklinna linnaosa, Vene Kultuurikeskus, Tallinn

Teatrietendus "Mida mehed teevad?"

11.04.2019, 19:00 - 21:20

Hind alates: 19 €
Maksimumhind: 35 €
Omadused
Uudiskiri