Eesti talv on võrratu – naudi seda nende tegevustega!

Allikas: Georgius Misjura

Eesti talv on võrratu – naudi seda nende tegevustega!

Kes armastab loodust, seda ei heiduta külmad ilmad ega punased põsed. Kusjuures mõõdukas külma käes müttamine tugevdab immuunsust, annab energiat ja teeb meele rõõmsaks. Isegi ainevahetus töötab jaheda ilmaga paremini. Eestimaa talv on küll kohati liiga pikk, aga see-eest on meil palju huvitavat, mida ette võtta. Me panime kõik talvetegevused ja sihtkohad siia kirja – sina ainult vali välja ja mine lustima!

Naudi talve täie hooga
Värske õhk on hea päeva algus


Kirglik talvefänn juba teab, et õuerõõmud ei pea piirduma ainult suusa- või kelgumägedega. Eestis on rohkelt uusi uisuplatse, proovida saab räätsasid ja lumesafarit või lustisõitu kelgukoertega. Mõned paigad looduses muutuvad talvel niivõrd kauniks, et peibutavad lihtsalt seda ilu vaatama. Erinevate seikluste ja rändamiste kaudu on põnev avastada piirkondi, kuhu varem sattunud polegi. Alusta kasvõi sellest, et proovid keset linnakeskust asuvaid ajutisi uisuplatse. Need on nii Tallinna vanalinnas kui ka Tartus.


Toit maitseb alati õues paremini


Kui mugavad soojad riided seljas, on talvine piknik lihtsalt võrratu – saab nautida korraga nii loodust kui söögipoolist, värsket õhku kui ka toidu aroome – meeled töötavad täisvõimsusel. Mõnikord on hea, kui valmistoit on kaasas – lihtsalt paki lahti ja asu einestama. Samas on ka lõkke tegemine ja seal peal toidu valmistamine omaette elamuseks. Ükskõik kumb lahendus sulle enim meeldib, üle Eesti leidub mitmeid korraliku lõkkeplatsiga või niisama ilusaid kohti, kus mugavalt einestada.

Pärast õueseiklusi on aeg lõõgastuda


Julgelt võib talviste naudingute nimekirja asetada ka saunamõnud. On ju soojast leiliruumist lumme või jääauku hüppamine üks saunakultuuri asendamatu osa. Esimesed kirjalikud allikad eestlaste saunaskäigust pärinevad 13. sajandist. Juba siis käidi saunas lihaseid pehmendamas, ihu puhastamas ja meelt värskendamas. Mõne välismaalase jaoks võib enese kuumutamine, vihaga nüpeldamine ja peale seda veel jäisesse vette minek näida lihtsalt piinamisena, aga meie siin teame, mis on ihule hea. Sestap ei pea me sulle saunaskäimise mõtet maha müüma, küll aga soovitame proovida see talv suitsusauna. See vana traditsioon on kantud lausa UNESCO vaimse kultuuripärandi nimekirja.


Vaata talviseid tegevusi

Teave otsingutulemuste kuvamise kohta kasutustingimuste punktis 12.