Tallinna Tehnikakõrgkooli tantsuansambli Savijalakesed 50. juubelilavastus ''Maa igatsus''

Tallinna Tehnikakõrgkooli rahvatantsuansambel Savijalakesed tähistab koos Eesti Vabariigi 100nda juubeliga ka oma 50ndat sünnipäeva. Oma juubelil teeb tantsuansambel vabariigile kingituse, milleks on kahel tõestisündinud lool põhinev tantsulavastus „MAA IGATUS“. Vaid korra esitatavat lavastust näeb 26. mail 2018 Salme Kultuurikeskuses.

Lavastuse keskmes on kaks uskumatult vaprat eesti naist, kes on olnud saatuse tahtel oma Eestimaast eemal. Tänavu 89. sünnipäeva tähistav Lehti Merilo ehk tantsijate ringis tuntud kui Ema Lehti sai EV100 aastal Eesti Vabariigi Presidendilt teenetemärgi oma elutöö eest. Merilo põgenes sõja ajal Ameerikasse ja rajas seal igapäevatoimetuste kõrval Eesti rahvatantsurühma Tulehoidjad, mis tegutseb tänaseni. Silvia Soide on sündinud Kanadas välis-eestlaste perekonda. Olles teismeline, reisis ta vanematega esmakordselt muinasjutumaale nimega Eesti ning mõistis, et siia tahab ta oma kodu rajada. Täna elab Silvia Kihnus, kuid oma muinasjutulossi rajamine ei tulnud talle kergelt. Just neid kaht imeilusat lugu toome vaatajate ette mai viimasel laupäeval.

Laval saab näha ligi sadat Savijalakeste tantsijat ja esitamisele tuleb nii tuntud Eesti rahvatantsuloojate loomingut kui ka Savijalakeste originaalteoseid ning esmaettekandeid.

Kunstiline juht ja lavastaja: Piret Lett
Kunstiline meeskond: Taavi Lehari, Kai Kukk, Karin Tsarski
Tantsuõpetajad: Kaja Naarits, Kristiina Vilipõld, Mait Pinsel
Produtsent: Rainis Provornikov
Kujundus ja reklaam: Kai Kukk ja Andres Merelaine

Lavastuses annavad tegelastele hääle Tiina Tõnis (Nukuteater), Tiina Adamson (Nukuteater), Romili Ruse ja Heikki Mändmets.

Etendus kestab 2h, ilma vaheajata.
Kingitused ja head soovid saab üle anda pärast etendust Salme Kultuurikeskuse fuajees.

Piletid:
Põrand - 14 EUR
Rõdu -  12 EUR
Lisainfo: www.savijalakesed.ee,
Facebook: www.facebook.com/savijalakesed

Tallinna Tehnikakõrgkooli rahvatantsuansambel Savijalakesed tähistab koos Eesti Vabariigi 100nda juubeliga ka oma 50ndat sünnipäeva. Oma juubelil teeb tantsuansambel vabariigile kingituse, milleks on kahel tõestisündinud lool põhinev tantsulavastus „

Ajad ja hinnad
Põhja-Tallinna linnaosa, Salme Kultuurikeskus, Tallinn

Tallinna Tehnikakõrgkooli tantsuansambli Savijalakesed 50. juubelilavastus ''MAA IGATSUS''

26.05.2018, 16:00 - 18:00

Hind alates: 12 €
Maksimumhind: 14 €
Omadused
sünnipäev EV100