Tallinna Toompea Kaarli kirik

Toompea tänav 10, Kesklinna linnaosa, Tallinn

Vaata kaardil

Rootsi kuningas Karl XI mälestusele pühendatud jumalakoda on esinduslik ja suurim historitsistlik paekivikirik.Projekteerija, Eesti juurtega Peterburi arhitekt Otto Pius Hippius soovis, et kantsel ja altar kui jumalateenistuse keskpunktid peaksid kõikidelt istekohtadelt kirikus nähtavad ja sõna selgelt kuuldav olema. Ta pidas oluliseks kiriku väljanägemise kunstilist aspekti ja väga head valgustust.
Kaarli kirikut
kaunistavad ja on vaatamist väärt J. Köleri ja S. Kügelgeni altarimaalid. Vanimaks osaks on tornikellad, 1884 valmis 30 registriga mehaanilise traktuuriga Eesti suurim orel.

Ajad ja hinnad
01.01–31.12

Esmaspäev–reede: 12:00 - 17:00
Pühapäev 09:00 - 12:00
Laupäev suletud

Omadused
  • Ligipääs ratastooliga

Ligipääsujuhend
Ligipääs
  • Viidastatud või tähistatud
  • Ühistranspordiga
  • Sõiduautoga
Lähedal asuvad peatused
Buss: Tõnismägi, Vabaduse väljak
Koordinaadid
Vaata kaardil
Hinnangud
Zhukov

Zhukov

Interesting

On the edge of the Old Town on the way to the Ocvupation museum from Freedom Square. One of many religious churches and cathedrals in Tallinn

KingL331

KingL331

A nice church outside of Old Town

The Kaarli Church is across the road from the National Library. It is technically located outside the Old Town, a short walk from the Museum or Occupation History. It is another majestic-looking...

rezasattarzadeh

rezasattarzadeh

Different small church

Kaarli church is not like the other churches in Tallinn and has got its own unique architecture. You might find it not open at certain times of the day, though the interior is pretty small.

Tutvu ka teiste pakkumistega
Lähipiirkonnas
Vaata kaardil
Uudiskiri Uudiskiri