Sügisese konverentsi programm ja esinejad selgunud!

19. juuni 2019

Kuidas teha turismiettevõtet või sihtkohta juhtides otsuseid ausa pildi, mitte soovmõtlemise najal? Mida õieti hõlmab heaolu, mida enamik inimesi puhates taga ajab? Kuidas teha õigeid valikuid digiturunduses? Need ja veel mitmed üliolulised teemad on parimate Eesti ja rahvusvaheliste esinejatega kaetud turismirahva iga-aastasel kogunemisel, mis seekord toimub 26. ja 27. septembril Haapsalus.

Eesti esinejatest käsitleb turismiarenduskeskuse direktor Margus Sameli kaalukatele andmetele tuginedes sektori lähitulevikku mõjutavaid muutusi. Samuti tutvustab ta turismistrateegia visiooni, mis on aluseks riiklikele prioriteetidele ja turismi arendamisele alates aastast 2021. Transiidi- ja majandusekspert Raivo Vare räägib lahti turismimajandust mõjutavad suured trendid ning professor Kristjan Port heaolu inimlikud aspektid, milleta üks heaoluteenus, mida turismis nii sageli pakutakse, ei saa eksisteerida.

Rahvusvaheliste külaliste esitlused jagavad samuti viimast sõna turismimaailmas. Saame kuulda, kuidas jagamismajandus laieneb hoogsalt ka elamuste valdkonda. Pikaaegse sihtkoha juhtimise kogemusega Emma Håkanssoni töötuba kannab intrigeerivat pealkirja „Why closing a Tourist Information Center makes sense!“ Eduka startup-kogemusega Gleb Maltsev õpetab, kuidas fokuseeritult esitleda, olgu tutvustamisel Eesti, turismitoode või inimene ise. Pärast digiturunduseksperdi Frank Cuypersi ettekannet on igal turismiga tegeleval inimesel selge, kuidas kliente oluliste joonte põhjal kõigepealt eristada ja siis eripära arvestades ka nendega kõnelda. László Puczkó, rahvusvaheliselt tunnustatud wellness-guru vaatab heaoluturismi hoopis laiemalt kui kategoorias on / ei ole massaažilauda ja mudavanni.

Lühidalt, 26. ja 27. september, neljapäev ja reede Haapsalus on see aeg ja koht, kust saada lühima aja jooksul kõige värskem ja asjatundlikum ekstrakt, mida praegu turismis mõeldakse ja tehakse. Lisaks põhiettekannetele pakume ka paralleelsessioone, kus igaüks saab valida arutatava teema oma tegevus- ja huvialast lähtudes. Toimuvad praktilised töötoad konverentsikorralduse parimatest näidetest ja messidel osalemisest, arutatakse loodusturismi kuvandi ja sihtkoha juhtimise teemal.

NB! Uue teabe täielikkuse pärast pole vaja muretseda, kõik on ühes infoväljas, sest konverentsi ingliskeelsed ettekanded tõlgitakse eesti keelde ja vastupidi. Nii saavad ka välismaised tippeksperdid mitte lihtsalt esineda, vaid aktiivselt kursis olla, mida mõtleb Eesti turismisektor.

Vaata lähemalt programmi 
Loe esinejate kohta
Registreeri end konverentsile
Broneeri majutus