Stella Chiweshe (Zimbabwe)

Zimbabwe rahvusvaheliselt tuntuim ja viljakaim artist Stella annab Eesti ainukese kontserdi Viljandis. Stella oli 1980-ndatel ja 1990-ndate alguses silmapaistev maailmamuusikatäht, kes astus mitmel korral üles WOMAD festivalil ning oli regulaarne külaline John Peeli shows BBC-raadio 1 kanalil. Hüüdnime “Mbira kuninganna” kandev Stella on tuntud eelkõige just oma koduriigi hõimu Shona traditsioonilise pilli mbira dzavadzimu mängijana, kes pilli õppides ei riskinud ajakirja “Uncut” sõnul mitte ainult jäiga ühiskondliku hukkamõistuga, vaid ka pideva hirmuga vahistatud saada. Seepärast on ta ka üks väheseid Zimbabwe naisi, kes seda pilli valdab. 

 

Stella on endiselt uskumatult võimas ja ülimalt hingestatud esineja ja suurepärane laulja. Tema lood räägivad vabanemisest ja spirituaalsetest kogemustest, mida on edasi antud põlvkondadelt põlvkondadele. Tema kontserdid on aja- ja kultuuriränne igale kuulajale. 

 

Praegusel ajal elab Stella Saksamaal. Viljandisse jõuab ta aga Lätist, kus annab kontserdi päev enne Viljandi esinemist. 

 

2018. aasta septembris andis Glitterbeat välja Stella Chiweshe kauaoodatud uue albumi "Kasahwa", mis on tema varajaste Aafrika singlite kogu.

 

World Minimal Music Festivalil tehtud intervjuu: https://bit.ly/2KWzIMP

 

The Attic Magazine arvustus: https://bit.ly/2KucgHs

 

Ajakirja “UNCUT” arvustus: https://www.uncut.co.uk/reviews/stella-chiweshe-kasahwa-early-singles-107692/


https://stella-chiweshe.bandcamp.com/

 

https://youtu.be/hEQxNommhew

 

https://youtu.be/expOx1zf6ME 

Zimbabwe rahvusvaheliselt tuntuim ja viljakaim artist Stella annab Eesti ainukese kontserdi Viljandis. Stella oli 1980-ndatel ja 1990-ndate alguses silmapaistev maailma

Ajad ja hinnad
Viljandi, Pärimusmuusika ait, Viljandi

Stella Chiweshe (Zimbabwe)

20.10.2020, 19:00 - 23:59

Hind alates: 10 €
Maksimumhind: 12 €
Omadused
Uudiskiri