Stacey Kent. Jõulujazz 2017

Jõulujazzi peaesineja Stacey Kent toob Eesti talve sooja bossanoovat ja jazziklassikat

Ameerika sarmikas lauljatar Stacey Kent koos multiinstrumentalistist abikaasa Jim Tomlinsoniga esineb Jõulujazzil koos Estonian Dream Big Bandiga.

Ameeriklanna Stacey Kent on armastatud ja edukas jazzilaulja tänastel jazzilavadel. Staari kaunis varjundirikas hääl lummab publikut alates esimestest hetkedest. Ta valdab inglise, portugali ja prantsuse keelt ning ta heliplaadid, mida on müüdud üle kahe miljoni, on salvestatud erinevates keeltes.

Eesti publikul on esmakordne võimalus nautida maailma ühe ehedama jazziklassika ja bossanovade esitaja Stacey Kenti koostööd eestimaise tipporkestri Estonian Dream Big Bandiga. Kontserdikavas on oluline koht bossanoovakuninga Antonio Carlos Jobimi loomingul, kelle sünnist möödus tänavu 90 aastat.

Ameerikas sündinud Stacey Kenti lauljakarjäär sai alguse õpiaastail Londonis mainekas Guildhall School of Music and Drama’s, mil tudengineiu hakkas ta esinema legendaarses Ronnie Scott’i jazziklubis ja populaarses Café Boheme’s. Nooruses klaverit õppinud lauljatar avastas juba teismelisena Antonio Carlos Jobimi ajatud jazzi ja bossanoova võnked, mis said võtmerolliks edaspidise repertuaari ja isikupära kujunemisel. Jazziklassika ja bossanoovad moodustavad tänagi lauljatari repertuaari tuumiku.  

1997. aastal ilmus Kenti debüütalbum “Close Your Eyes”, millest sai alguse lauljanna laiem tuntus. Grammy nominatsiooni parima vokaaljazzi albumi kategoorias tõi 2007. aastal ilmunud kauamängiv “Breakfast on the Morning Tram”. Pärast 2008. aasta edukat kontserdireisi Brasiiliasse avastas ta lisaks Jobimile ka Jazzkaarel esinenud laulja-helilooja Marcos Valle ning bossanoovade teise suurmeistri Roberto Menescali loomingu. 

Stacey Kenti kõikide heliplaatide arranžeeringud on teinud ta abikaasa Jim Tomlinson, kes mängib lauljatari ansamblis tenor- ja sopransaksofoni ja flööti ning vahel ka löökpille ning on kirjutanud mitmeid lugusid. Nende koostöös sündinud looming on maitsekas ja nüansipeen, kus lüürika kõrval kohtab ka mõnusat huumorit. Lauljatari teine oluline koostööpartner, mitmete Kenti laulutekstide autor, on jaapani päritolu tuntud briti novelist Kazuo Ishiguro, kelle mitmed romaanid on tõlgitud ka eesti keelde. 

Jõulujazzi kuldsponsor on Danske Bank. Festivali peasponsorid on KAFO, Jazz Pesulad ja Eesti Päevaleht, aastasponsorid My City Hotel, United Motors, Tallink, Aktaprint. Jõulujazzi toetavad Reval Café, Tallinna linn, Kultuurkapital ja Kultuuriministeerium.

Jõulujazzi peaesineja Stacey Kent toob Eesti talve sooja bossanoovat ja jazziklassikat

Ameerika sarmikas lauljatar Stacey Kent koos multiinstrumentalistist abikaasa Jim Tomlinsoniga esineb Jõulujazzil koos Estonian Dream Big

Ajad ja hinnad
Kesklinna linnaosa, Nordea Kontserdimaja, Tallinn

STACEY KENT (USA), JIM TOMLINSON (UK) & ESTONIAN DREAM BIG BAND / Jõulujazz 2017

02.12.2017, 19:00 - 20:30

Hind alates: 20.5 €
Maksimumhind: 27.5 €
Omadused