SIRGU EESTI / UUSLAVASTUS!

Oleks võinud minna ka teisti


Algidee: Indrek Hargla ja Aare Toikka

Autor: Mihkel Seeder

Lavastaja: Aare Toikka, koostöös G9 ja trupiga

Kunstnik: Henry Griin

Valguskunstnik: Sander Põllu

Kostüümikunstnik: Keili Retter

Muusikaline kujundaja: Ardo Ran Varres

Näituse teostus: Ave Tölpt

Osades: Katrin Saukas, Elina Reinold, Meelis Põdersoo, Tanel Saar, Margo Teder, Ago Soots, Inga Vares, Kristo Kruusman, Kristel Maamägi, Henry Griin, Mari Mägi, Keili Retter, Andra Aaloe, Juhan Vihterpal ja Rahvusraamatukogu naiskoor (dirigent: Anneli Surva)


EV100 teatrisari „Sajandi lugu”: Eesti Rahvusraamatukogu, Labürintteatriühenduse G9 ja VAT Teatri alternatiivajaloolavastus

Öeldakse, et ajalugu on võitjate kirjutatud. Napoleon leidis kogunisti, et ajalugu on vaid hulk valesid, milles on ühisele nõule jõutud. See jätab mineviku mäletamisest äärmiselt subjektiivse ja juhusliku mulje. Ometi põhineb ühe rahva enesekuvand ju suuresti just ajalookäsitlusel.

Väikese Eesti pikas ajaloos võib modernse identiteedi kujunemises pidada tähenduslikuks 1930ndaid, kui majanduskriisist ja sisepoliitilisest kemplemisest kurnatud kodumaal tõstis pead uus jõud – vastuolulised vabadussõdalased, kelle eesotsas noor ja karismaatiline advokaat Artur Sirk. Vapsidel õnnestus võita rahva poolehoid ja 1933. aastal võeti vastu uus põhiseadus. Tundus, et järgnevad aastad kuuluvad Sirgu visiooni ellurakendamisele. Salakavalad jõud Konstantin Pätsi kehastuses aga lõpetasid selle lillepeo kiiresti – vabadussõdalaste juhid vangistati ja muutuseplaanid maeti maha. Tänaseks ei ole Artur Sirgu nimi enam tuttav just liiga paljudele eestlastele.


Labürintteatriühendus G9 ja VAT Teater viivad vaatajad teatrirännakule läbi labürindilaadse Rahvusraamatukogu, et näidata pisut suuremat Eestit - Sirgu Eestit.

Esietendus 5. oktoobril 2017 Rahvusraamatukogus


NB! Hilinejad saali ei pääse ning piletiraha tagasi ei maksta!

www.vatteater.ee

Oleks võinud minna ka teisti


Algidee: Indrek Hargla ja Aare Toikka

Autor: Mihkel Seeder

Lavastaja: Aare Toikka, koostöös G9 ja trupiga

Kunstn

Ajad ja hinnad
Kesklinna linnaosa, VAT Teater, Rahvusraamatukogu, Tallinn

SIRGU EESTI / UUSLAVASTUS!

24.10.2017, 19:00 - 23:59

Hind alates: 15 €
Maksimumhind: 20 €
Omadused