Selgusid Eesti avastamata aarete konkursi finalistid

06. august 2019

MTÜ Lääne-Eesti Turism korraldatud konkursil „Eesti avastamata aarded 2019. Tervise- ja heaoluturism” osales 8 Eesti turismipiirkonda ja -sihtkohta. Kandidaatide seast valis Eesti žürii välja 5 finalisti, kelleks on Narva-Jõesuu ja Narva, Setomaa piirkond koos Värskaga, Haapsalu, Saaremaa ja Pärnu. Viie nominendi hulgast valib rahvusvaheline žürii võitja, kes kuulutatakse välja 26-27.09.2019 Haapsalus toimuval regionaalsel turismikonverentsil.

Laekunud taotlusi hindas komisjon, kuhu kuulusid EASi turismiarenduskeskuse, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi, Eesti Spaaliidu, Tartu Ülikooli Pärnu Kolledži ja MTÜ Lääne-Eesti Turism esindajad. Komisjoni hinnangul pääsesid edasi need 5 sihtkohta, kes suutsid terviseturismi temaatika hästi siduda piirkonna traditsioonide, looduse ja kultuuripärandiga. Komisjoni liikme, Tartu Ülikooli Pärnu Kolledži turismimajanduse dotsendi ja õppejõu Heli Toomani sõnul oli oluline mitmekesine tootepakkumine ning et paika arendataks ja turundataks teadlikult ja piisavalt just kui tervise- ja heaoluturismi sihtkohta.

Selle konkursi raames tehtud terviseturismi valdkonna kirjeldamine annab sihtkohale endale hea ülevaate valdkonna toodetest ja teenustest ning on aluseks tulevikus sellega rohkem süvitsi tegeleda. Ka need sihtkohad, kes edasi ei pääsenud, said kindlasti kogemuse võrra rikkamaks. Augustis külastab komisjon edasipääsenud sihtkohti ning külastuste info edastatakse juba rahvusvahelisele komisjonile, kus on liikmeid Poolast, Kreekast, Tšehhist, Ungarist ja Portugalist,” selgitas projekti kommunikatsioonijuht Anneli Haabu.

Konkurss seotud Euroopa Komisjoni algatusega “European Destinations of Excellence” (EDEN), millest Eesti võtab osa seitsmendat korda. EDENi algatuse eesmärk on esile tuua suurlinnadest eemale jäävaid unikaalseid turismisihtkohti. Sihtkohtade konkurss toimub üle aasta ning iga konkurss on erineval teemal. 2019. aasta teema on heaoluturism. Konkurssi rahastatakse Euroopa Komisjoni Cosme programmi raames.

Loe lisa: https://www.puhkaeestis.ee/et/turismiprofessionaalile/kvaliteet-turismis/edeni-konkurss