Sakura Komachi (Jaapan) ''KIRSIÕITE LUMI''

FESTIVAL ORIENT & PÕLVA KULTUURI- JA HUVIKESKUS KUTSUVAD:

L 8. juuni kell 19 Põlva Kultuuri- ja Huvikeskus

 KIRSIÕITE LUMI

SAKURA KOMACHI (Jaapan)

Laval Jaapani traditsioonilise muusika ansambel koosseisus:

Rin Nakashima (koto-tsitter), Mai Kamiya (koto-tsitter), Yuki Matsioka (shakuhachi-flööt), Hitomi Nakamura (laul, Tsugaru shamisen-lauto), Hikari Imaizumi (wadaiko-trummid), Shingo Shoji (kunstiline juht)

Sakura Komachi on 5-liikmeline Jaapani traditsioonilise muusika ansambel, mille koosseisu kuuluvad ainult naised. Daamid esitavad jaapani traditsioonilist muusikat autentsetel ajastu instrumentidel. Esitusele tulev muusika on kõlanud ajast aega jaapani keisrite õukonnas ning seda on nautinud eelkõige kõrgklass. Jaapani kultuuris on erinevad valdkonnad ja žanrid tihedalt läbi põimunud ning muusika nautimine toimus tihti vaheldumisi haikude loomise ja esitamisega. Ükski geisha ei läbinud kvalifikatsiooni tuleproovi, kui ta ei vallanud perfektselt vähemalt ühte muusikainstrumenti.

Kontsert on oma olemuselt kui muusikaline kokkuvõte jaapani ühiskonna kõrgklassi maitsest ja peenest kunstitunnetusest, mis võib küll jääda kaugeks, ent ei jäta külmaks oma ilu ja graatsilisusega kedagi.

Ida Muusika Festival ORIENT on Baltimaade esimene ja seni ainus festival, mis on pühendunud autentsele Euroopa-välisele, eelkõige Aasia muusikale ja kultuurile. Aastal 1992 alustanud festival tähistab veerand sajandi möödumist oma sünnist. Festivali kunstiline juht on Peeter Vähi.

 

Ajad ja hinnad
Põlva linn, Põlva Kultuuri- ja Huvikeskus

Festival Orient & Põlva Kultuuri- ja Huvikeskus kutsuvad: Sakura Komachi (Jaapan) ''KIRSIÕITE LUMI''

08.06.2019, 19:00 - 23:59

Hind alates: 5 €
Maksimumhind: 8 €
Omadused
Uudiskiri