Sagadi-Oandu Metsajuttude rada

Sagadi-Oandu Metsajuttude rada

1, Oandu küla, Haljala vald, Lääne-Viru maakond

Vaata kaardil

Eesti muinasjutud annavad pildi meie esivanemate meelelaadist ja väärtushoiakutest, kätkevad põlist tarkust ning peidetud õpetusi. Sageli jutustavad need lood just metsast. Sagadi-Oandu Metsajuttude rajaga tähistamegi nii rahvajutu aastat kui 110 aastat Eesti looduskaitse sünnist. 

Sagadi-Oandu Metsajuttude rada on loodusrada, mis ühendab omavahel RMK Sagadi Metsakeskust ja RMK Oandu külastuskeskust ning Oandu ümbruse radu. Rajal saab infotahvlitelt lugeda ja QR-koodiga ka kuulata metsaga seotud eesti rahvajutte ja kohapärimust nii eesti kui inglise keeles.

Ajad ja hinnad

Avatud aastaringselt

Ööpäevaringselt

Omadused

Ligipääsujuhend

Sõida Tallinn-Narva mnt (E20) 73 km, pööra Võsu, Palmse suunas Viitna-Koljaku mnt ja sõida 6,5 km Palmse külani, kus pööra paremale Sagadi suunas (viit "Sagadi 6 km"). Edasi sõida mööda Palmse-Sagadi teed, ületa Rakvere-Haljala mnt (viit "Sagadi mõis 2,5 km") ja sõida edasi Sagadi mõisani, kus pööra vasakule (viit "Altja kaluriküla 5 km"). Edasi sõida 3 km mööda Sagadi-Altja teed ja 150 m Oandu telkimisalast edasi näed tee ääres tahvlit „Oandu külastuskeskus“, mille juurest keerab tee paremale. Parkla koos infostendidega on sissesõidutee ääres vasakul.

Ligipääs

  • Viidastatud või tähistatud
  • Juurdepääsutee kõvakattega
  • Ekskursioonibussiga
  • Ühistranspordiga
  • Sõiduautoga

Lähedal asuvad peatused

Buss: Oandu

Koordinaadid

Vaata kaardil

Tutvu ka teiste pakkumistega

Lähipiirkonnas

Vaata kaardil