Saatse kirik

Saatse kirik valmis 1801.a. Siinne kogudus on olnud segakogudus, kuhu on kuulunud nii setod kui ka venelased. Saatse suurim püha on päätnitsapäiv (juuli viimane reede), kiriku nimepüha. Paraskeva on kreeka keeles ’reede’, setokeelse nime on see saanud vene keele kaudu (пятница). Kirikus on vanast puukirikust pärinevad “kuninglikud väravad” ja 15. saj kivirist.

Saatse kirikuga on seotud ainus seto soost pühak: Püha Stefanus, keda ikoonidel kujutatakse seto rahvarõivais. Stefanus lasti 1919. a maha koos preester Isa Vassiliga.

Kiriku külastamisel on soovitav annetus.

Saatse kirik valmis 1801.a. Siinne kogudus on olnud segakogudus, kuhu on kuulunud nii setod kui ka venelased. Saatse suurim püha on päätnitsapäiv (juuli viimane reede), kiriku nimepüha. Paraskeva on kreeka keeles ’reede’, setokeel

TripAdvisori hinnang
Põhineb 4 arvustusel | Kirjuta arvustus
  • Почитание традиций своего народа!

    Церковь располагается на кладбище, люди подъезжают приводят в порядок могилы. Заброшенных захоронений не видела. Запомнилось огромное гнездо аиста с птенцами.

  • Jag var där juli 2013.mest på Sätu-museet där.

    Detta är mkt fint o gammalt museum väl värt att besöka. faktiskt åker man en bit in i Ryssland ca 200 m utan att ha visum.

  • Уютная деревенька

    Не могу судить о самой истории данной церкви, но со стороны отлично вписывается в маленький провинциальный городок. Не пропустите, так как городок маленький.


Omadused