''Saatja''

Etendus “Saatja” 
 
Kuuldes sõna “repriis” käivitub koheselt stereotüüp - järelikult on tegemist komöödiaga ning mitte alati ei mõtle me seejuures suure algustähega Teatrile - Teatrile, mis äratab meis ammu uinunud tunded või toob välja rutiinist ja kingib elurõõmu… Kuid just sellisesse Teatrisse kutsume teid - Aleksander Galini näidendi põhjal lavastatud etendusele “Saatja”. Parimad vene näitlejad jutustavad liigutava loo armastusest, saatusest ja andestusest ning kingivad hingesoojust, mis toob teie ellu uusi värve. 
 
Süžee on lihtne, võetud elust enesest. Lugu räägib noorest muusikust, kes oma teenistuse otsingute käigus leiab omapärase ja väga tulusa viisi elatist teenida. Ta hoolitseb vanurite eest, kes, nähes siirast osavõtlikkust ja hoolt, tänavad heldusega, mis on omane  ainult tõeliselt üksikutele inimestele, kelle ellu on lõpuks ometi tulnud lähedane inimene. Kes ta on see saatja - väljapressija, suli? Või samasugune üksik inimene, kes on leidnud oma hoolealuste näol vanemliku helluse? 
 
Tulles meie etendusele, elate läbi nii mõnedki koomilised ja dramaatilised momendid, mille käigus võite naerda pisarateni, samal ajal tegelastele kaasa elades ja tundes. Iga vaataja leiab just temale olulised nüansid. 
 
Etendus viib vaataja 90-ndate aastate olustikku. Aega, mil Venemaa alustas järjekordset uut teekonda ning mil osad hakkasid rikastuma ja vara kokku ajama elule jalgu jäänute arvel. Käivitus piibli ümberpööratud põhimõte - kes eile ei olnud mitte keegi võis täna saada kõigeks, sattuda elu koorekihi hulka. Kas oleme valmis tõeks, mida nii väga ihkame kuulda? Kas mäletame, millist hävitavat jõudu see omab? Kas vastab tõele, et ägedushoos öeldud sõnu enam tagasi ei võta? Ja lõpuks, kas tõesti “korteriküsimus” rikkus moskvalased ära? 
 
Kõik need küsimused on ajatud. 
 
“Saatja” on lüüriline komöödia armastusest ja kaitsetusest. 
 
Etenduses mängivad: 
 
Lužina Larissa Anatoljevna, Vene NFSV rahvakunstnik 
 
Nikonenko Sergei Petrovitš, Vene NFSV rahvakunstnik 
 
Rjazanova Raissa Ivanovna, Venemaa teeneline kunstnik 
 
Gundarev Aleksandr, Teatr Lunõ näitleja 
 

Etendus “Saatja” 
 
Kuuldes sõna “repriis” käivitub koheselt stereotüüp - järelikult on tegemist komöödiaga ning mitte alati ei mõtle me seejuures suure algustähega Teatrile - Teatrile, mis äratab meis a

Ajad ja hinnad
Kesklinna linnaosa, Vene Kultuurikeskus, Tallinn

''Saatja''

22.01.2020, 19:00 - 21:20

Hind alates: 20 €
Maksimumhind: 50 €
Omadused
Uudiskiri