Ruslan ja Ludmilla

Vene Teatri kunstiline juht Filipp Loss pidas juba ammu läbirääkimisi lavastaja Deniss Azaroviga, kes nii nagu ka Loss ise, on õppinud režissuuri Josef Raichelhausi juures ning töötab kõige erinevamates teatrižanrites.  Ta on kõrgelt tunnustatud nii draama- kui ooperilavastajana.  Läbirääkimiste tulemusena jõuti hiljuti kokkuleppele, et Azarov toob  Eesti Vene Teatris lavale Puškini poeemi “Ruslan ja Ludmilla“. 

“Tahan kohe öelda, et seda lavastust ei pea võtma kui lasteetendust.  Pigem vastupidi.  See on täiskasvanutele mõeldud trilleri elementidega fantaasialugu.  Meie näidendis on alles jäetud originaaltekst, kuna seda teost ei ole just väga palju lavastatud draamaetendusena.“-  räägib Filipp Loss.  “Sealjuures on paljuski žanr, meeleolu ja lavastuse kunstiline vorm, milles näitlejad tegutsevad, mõjutatud sellest, et “Ruslani ja Ludmilla“ kirjutas veel noor, ülemeelik, tormakas ja lõbus Aleksandr Puškin.  Selle muinasjutu tekstis on palju isiklikku, emotsionaalset, tundlikku ja erksat.  Meie draamalavastuse keskmes on kirglikud armulood.  Sinna juurde palju muusikat, laule ja plastikat“.

Lavastuses teevad kaasa Vene Teatri juhtivad näitlejad.  Lugu ise on suunatud eelkõige noorele põlvkonnale, alates vanemast kooliastmest ja lõpetades noorte tegusate inimestega, kelle jaoks  on huvitav mitte lihtsalt teha tutvust suure poeedi loominguga, aga ka vaadata süžee arengut, loo kangelasi, poeemis aset leidvaid sündmusi värske kõrvaltvaataja pilguga.

 

Lavastaja Deniss Azarov on ka lavakujunduse autor, tehes tihedat koostööd kostüümikunstniku ja kunstnik-tehnoloogi Jekaterina Sedovaga. 

Lavastuse proovid algavad 1. augustil.  Esietendus on planeeritud septembri lõppu.

Vene Teatri kunstiline juht Filipp Loss pidas juba ammu läbirääkimisi lavastaja Deniss Azaroviga, kes nii nagu ka Loss ise, on õppinud režissuuri Josef Raichelhausi juures ning töötab kõige erinevamates teatrižanrites.

Ajad ja hinnad
Kesklinna linnaosa, Vene Teater, Tallinn

Ruslan ja Ludmilla / Руслан и Людмила

20.09.2019, 19:00 - 23:59

26.09.2019, 19:00 - 23:59

Hind alates: alates 11.9 €
Maksimumhind: alates 22 €
Omadused
Uudiskiri