Raivo Tafenau 60!

Kesk tn 15, Põlva linn, Põlva vald, Põlva maakond

Osta pilet Vaata kaardil

Reedel, 1. märtsil kell 19:00

Põlva Kultuurikeskuses

RAIVO TAFENAU 60

Koosseis: Raivo Tafenau (tenorsaksofon, sopransaksofon, basssaksofon ja akordion, kaastegevused), Marianne Leibur (laul, viiul) ja Ain Agan (kitarr).

Raivo Tafenau on üks eesti jazzi säravamaid isiksusi.

Saksofonist-akordionist-ansamblijuht-helilooja-omanimelise jazziklubi programmijuht on alati päikselises meeleolus. Publik armastab teda jäägitult, sest hea suhtlejana oskab ta avada kuulajate südame ja mängida lähedaseks muusika, mida ta ise nii palavalt armastab. Pole siis imeks panna, et ta on eesti kõige hõivatum jazzmuusik, keda kutsutakse nii festivalidele, kontsertidele kui ka firmaüritustele. Tal on palju sõpru nii siin kui sealpool Soome lahte ja mitmel pool Euroopas.

Kontserdid eesti muusikute ja külalistega on viinud teda igasse Eestimaa nurka ja mitmele mandrile.

Marianne Leibur on laulja, viiuldaja ja laulukirjutaja. Tema esitusi ja häält iseloomustavad soojus, sametilisus ning loomulik ja sundimatu lavaline olek. Lauljatari omalooming on enamjaolt eestikeelne. Tema jaoks on emakeelel tugevam jõud ja tähendus, sõnad paigutuvad sügavamale südamesse. Mistahes muusikastiili ja esituse juures hindab ta emotsionaalset väärtust ja siirust. Marianne muusika on jõudnud kahele helikandjale, millest üks on ka tema isiklik debüütalbum: Marianne Leibur „Marianne Leibur & Ansambel“ 2019 ja Pillikud „Metsaunelm“ 2020.

Ain Agan on eesti kitarrist ja helilooja. Ta on Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia ja Elleri muusikakooli kitarriõppejõud ning Viljandi Kitarrifestivali asutaja ja kunstiline juht ning hinnatud lavapartner.

Ta on mänginud umbes sajaviiekümnel Eestis ilmunud heliplaadil ja andnud välja 3 sooloplaati: “Ramp” (1995), “Ain Agan ja Tallinna Kammerorkester” (2005) ja “Pictures” (2009). 2010. aastal ilmus ka duoplaat koostöös Oleg Pissarenkoga. Ain Agan on MTÜ Estonian Dream Big Band asutajaliige, ansambli Eesti Keeled asutaja, rahvusvahelise kvarteti Agan-Viinikainen-Mälgand-Kallio ja omanimelise uue bändi AgAin Group eestvedaja ning kuulub paljude ansamblite koosseisu: duod Agan-Saarsalu, Agan-Maaker, Agan-Pissarenko, S.A.M Trio, Basic Concept, MaiEstGroup, Rõõmus Re (Robert Jürjendali ja Riho Sibulaga) jpt.

Vaata lisa: kultuurikeskus.ee

Ajad ja hinnad

Põlva linn, Põlva Kultuuri- ja Huvikeskus

    Raivo Tafenau 60!

  • 01.03.2024, 19:00 - 20:15

  • Hind alates

    12 €
  • Maksimumhind

    15 €
  • Osta pilet

Ligipääsujuhend

Koordinaadid

Vaata kaardil