Rahvusvaheliste sündmuste toetuse taotlusvoor avatud

31. august 2018

6. novembrini ootame toetusetaotlusi rahvusvaheliselt huvipakkuvate kultuuri- ja spordisündmuste korraldamiseks. Äsja avatud uue taotlusvooru maht on 400 000 eurot, mis jaguneb mõlema kategooria vahel võrdselt ning võimaldab toetada kuni kümmet kultuuri- ja spordiprojekti.

NB! Toetuse täpsemad tingimused ja infopäevale registreerumine

EASi turismiarenduskeskuse direktori kohusetäitja Annely Vürmeri sõnul on toetused sündmustele väga suure mõju ja heade tulemustega. „Toetusi on jagatud nüüdseks juba kolm aastat ja rõõm on nentida, et kasvanud on nii sündmustel osalevate väliskülastajate arv kui ka sündmuste tase. Ootame taotlusi üle terve Eesti,“ ütles Vürmer.

Toetuse saamine eeldab, et sündmus pakuks terviklikku külastuselamust ja tutvustaks väliskülastajatele programmi lisategevustena ka sihtkoha restorane, majutuskohti ja atraktsioone. Seni on sündmuste poolt koostöösse kaasatud olnud u 620 ettevõtet, kes on külastajate teenindamisest otsest majanduslikku kasu saanud.

EASi toetusega on aastatel 2016-2018 korraldatud ligi 30 rahvusvaheliselt huvipakkuvat kultuuri- ja spordisündmust. Seniste tulemuste põhjal on Eestis käinud ligikaudu 67 000 väliskülalist, kelle panus Eesti majutusettevõtetesse on ligi 212 550 ööbimist (keskmiselt kolm ööd) ning Eestit kui põnevat reisisihtkohta on välismeedias tutvustatud 1,7 miljardile inimesele üle maailma.

2018. aasta suurimad turismitoetuse abil toimuvad sündmused on näiteks Weekend festival, Jazzkaar, laskesuusatamises noorte ja juunioride maailmameistrivõistlused IBU YJWCH 2018 ning WSWC 2018 taliujumise maailmameistrivõistlused. Eriliselt tasuks esile tõsta Eestis esimest korda toimunud võistlust IRONMAN Tallinnas, millest võttis osa 1300 sportlast, kellest 80% olid välismaalased. Heaks näiteks on ka koorimuusikafestival Europa Cantat, mis rahvusvahelise kontaktvõrgustiku ning turundus- ja kommunikatsioonitegevuste abil tõi Eestisse sadu rahvusvahelisi koorilauljaid, heliloojaid ja muusikuid.

Toetus on mõeldud sündmuse korraldamiseks Eestis ning sellele eelnevate turundustegevuste läbiviimiseks välisriikides.

Rahvusvaheliste sündmuste toetust kaasrahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.