„Võta auto ja avasta kohti üle Eesti!“

SHIRA usub, et nädalaga võiks Eestis juba üht-teist näha ja kogeda

Allikas: Marika Rodionova

„Võta auto ja avasta kohti üle Eesti!“

SHIRAl ehk Marika Rodionoval pole üht lemmikkohta, kus puhata, sest Eesti on piisavalt väike, et siin kõikjale uutmoodi avastusi kogema jõuaks minna. Mõned soovitused tal siiski on.

„Esiteks soovitan ma näiteks välisturistidel kindlasti Tallinna vanalinna vaadata ning otsida üles peidetud kohvikud ja muud taolised paigad, mis pole üldjuhul turistidele nii nähtaval, nii-öelda kohalike kohad,“ ütleb Marika. „Ja kindlasti tuleks turistidel minna Eestimaa loodusesse – metsadesse, Viru rabasse või Lahemaa rahvusparki,“ loetleb ta, lisades, et suviti tuleks kindlasti ka Pärnust läbi põigata.

„Ma arvan, et kui juhtumisi mõni eestimaalane pole veel Taevaskotta sattunud, siis see tuleb kindlasti ette võtta. Üldse usun ma, et kuna Eesti on suhteliselt väike riik, siis puhates juba ainult nädala ja autoga ringi sõites saad selle lühikese ajaga väga paljut avastada. Meil on meri, imeilusad metsad, väiksed hubased linnad, Tallinna vanalinn,“ sõnab Marika.

Võta kaart ette ja vali oma seiklus välja!

Ühte lemmikkohta, kus Eestis puhata, tal pole, ent Marika ütleb, et see ongi tore! „Pigem on see iga kord avastus, kui otsustame kuhugi jalutama või matkama minna. Võtame siis kaardi lahti ja vaatame, kus sellel rohelised piirkonnad on, ning läheme seda avastama.“ Ta ütleb, et talle on puutumatu looduse keskel olemine väga väärtuslik ning selleks ei pea isegi väga kaugele reisima. „Näiteks Tallinnas oled mõne bussipeatuse pärast juba mere ääres või rohelises metsatukas.“

„Looduse keskel olemine on minu jaoks väärtuslik. Ja selleks ei pea kaugele minema!“

Siiski, paar kohta on Marikale siiski veidi südamelähedasemad, näiteks Saaremaa, kus talle väga meeldib olla. „Mu noormehe pere on Abrukalt pärit, neil on seal kodu, ja me käime seal üsna sageli,“ ütleb Marika, et on viimasel ajal enda jaoks Abrukat avastanud. „Abruka on hästi väike saar, talvel elab seal 15 inimest, suvel umbes 50 ning kõik teavad üksteist. Ka sealne loodus on väga ilus,“ kiidab ta saareelu.

Marika Nõmmeveskis, kus ta tihti jalutamas käib

Foto: Marika Rodionova

Plaanita reisimine on parim moodus avastusteks

Mõni aeg tagasi otsustasid Marika ja üks ta ammune sõbranna, et võtavad auto ja telgi ning lähevad lihtsalt ilusaid paiku avastama. Mõeldud, tehtud! „Läksime Paldiski lähedale, seal on vee ääres üks RMK matkaala. Jätsime auto veidi eemale, panime telgi püsti, tegime lõket ja sellel süüa ning vaatasime imeilusat päikeseloojangut,“ kirjeldab ta. „See oli eksprompt-reis, ega me sellest paigast enne midagi ei teadnud, ent see osutuks üheks viimase aja lahedaimaks seikluseks. Kõik taolised vahvad elamused tulevadki mu juurde ilma plaanita.“