Volbripäevaks maale: maaturismi avatud uste päev

Allikas: Visit Estonia

Volbripäevaks maale: maaturismi avatud uste päev

Allikas: Visit Estonia

  • Maaturismi avatud uste päev Allikas: Eesti Maaturism

1. mail avavad maapiirkonna turismiettevõtted taas oma uksed külastajatele ning tutvustavad oma ettevõtet ja tegemisi. Avatud uste päeval löövad kaasa maamajutusettevõtted, aiandus- ja elulaaditalud, seikluspargid, muuseumid, teemapargid, aktiivse puhkuse pakkujad, vaba aja ettevõtted ning maal tegutsevad organisatsioonid (külaseltsid ja seltsimajad), kes kõik pakuvad külastuselamusi. Kas päris tasuta või erihinnaga saab osa maamõnude rikkalikust kaleidoskoobist. Soodushinnaga pakutakse nii majutust nädalavahetuseks kui ka broneeringuid suveks.

Toimuvad tasuta giidiga loodusmatkad ja elamusretked, energiaraja külastused. Samuti ringkäigud mõisates, jahilossides, muuseumides, teemaparkides, seiklusparkides, ürdiaedades, maapiirkonna majutusettevõtetes ja taludes, kus silitamist ootavad koduloomad. Lisaks klassikalistele pudulojustele saab näha ka alpakasid, nurmkanasid, kirjatuvisid, paabulinde, šoti mägiveiseid ja eesti tõugu hobuseid. Põnevust pakub ulukisafari Raplamaal asuvas loomapargis ning ainulaadne ja vaid selleks päevaks kokku pandud loomapark Jõgevamaal. 

Huvilisi ootavad töötoad, kus saab viltida, teha klaasimaali, osaleda pitsi meisterdamises, õppida valmistama ürdiseepi, töötada saviga ja õppida lapitööd tegema. Põnevaid lähenemisi permakultuurist lähtuvale disainile tutvustavad noored Hara külas Lahemaa Rahvuspargis.

Toiduteemalistes õpitubades saab valmistada piimatoodetest maiust, õppida valmistama sinepit või kuivatatud hapukapsakrõpse ja teha ise naturaalne hamburger. Külastajaid ootavad maitseelamused, söögikohad pakuvad just selleks päevaks koostatud menüüd. Testida saab veine ja osaleda käsitööõlle degusteerimisel ning näiteks Hiiumaal mängida õllebingot.

Jõudu nõudvatest tegevustest saab proovida sepatööd, õppida roigasaia ehitust või paadi tõrvamist. Samuti saab osaleda talgutel. Aktiivsetest tegevustest pakutakse dresiinisõitu, paadisõitu, parvetamist ja purjetamist, sh maapurjekaga.

Tutvustatakse saunatraditsioone ning pühendatakse külastaja suitsusauna kütmise saladustesse. Näiteks Tartumaal saab tutvuda ainulaadse kahekordse suitsusaunaga.

Proovile saab panna oma loosiõnne, sest paljudes paikades korraldatakse loteriisid.

Taevaskoja turismiettevõtjate võrgustik aga läheneb avatud uste päevale omamoodi ning kutsub kõiki Saesaare parklassse n-ö vabaõhu-turismimessile, kus ühiselt tutvustatakse oma piirkonna võimalusi ja tegevusi. Lisaks pakub Eesti suurim jalgrattaturismi teenuse pakkuja City Bike OÜ Tallinna vanalinnas väga soodsat rattarenti ja jalgrattavarustuse ostu võimalust. Miks mitte siis rentida kvaliteetne jalgratas ja minna maapiirkonda kondiauruga avastama?

Rohkem infot Maaturismi veebiküljelt.

Viimati muudetud: 02.10.2017
sünnipäev EV100