Virtuaalrännakud Eesti muuseumites

Allikas: Tamo Haud, Visit Estonia

Virtuaalrännakud Eesti muuseumites

Ehkki miski pole võrreldav tõelise muuseumikülastusega, saab internetiajastul maailma avastada ka oma kodust lahkumata. Hetkel leiab netivarustest muuseumite veebiaknaid rohkem kui kunagi varem. Tutvu virtuaaltuuridega Eesti muuseumites!

Õpi tundma Eesti loodust

Eesti Loodusmuuseumi virtuaalsetes näitusesaalides saab uurida salapäraseid soid, rikkalikku metsa- ja mereelustikku, miljonite aastate tagust geoloogilist ajalugu ning asuda seiklema müstilise ürgmere põhja. Vaata videoklippe, mängi mänge ja kuula audiogiidi 135 salvestisega, mis juhatavad läbi virtuaalsete näitusesaalide! 

Eesti Loodusmuuseum

Foto: Eesti Loodusmuuseum

Virtuaalmuuseum pakub palju põnevat aja sisustamiseks koduseinte vahel, kuid pakub ka inspiratsiooni loodusretkedeks. Virtuaalmuuseum ei asenda füüsilist pärismuuseumi, kuid pakub sellele hetkeolukorras arvestatavat alternatiivi, siia oodatakse aega veetma nii peresid kui õpetajaid, kes korraldavad virtuaalseid muuseumitunde.

Veebis saab ringi vaadata ja tutvuda ka Tartu loodusmajas pakutavaga. Tartu südalinnas asuva keskuse virtuaalne ringkäik tutvustab maja ehitamist ja selle elanikke.

Kunst ja ajalugu

Tartu Kunstimuuseum pakub põnevaid kohtumisi 20. ja 21. sajandi kunstiga. 1940. aastal asutatud muuseum loodi kaasaegse kunsti kogumiseks, säilitamiseks ja tutvustamiseks. Muuseumi kodulehelt leiab mitmeid virtuaalseid tuure, mis annavad ülevaate muuseumi kogude mitmekesisusest.

Eesti Kunstimuuseum on koondanud oma virtuaalnäitused, -programmid ja -õppematerjalid muljetavaldavasse virtuaalsesse väljapanekusse, et nendega saaks tutvuda ka kodust lahkumata.

Tartu Kunstimuuseum

Foto: Visit Estonia

Et jätkuvalt hoida ja laiendada huvi muuseumi vastu, on Eesti Rahva muuseumil varuks virtuaalnäitused ja veebituurid, mis viivad põnevatele retkedele tutvuma muuseumis väljapanduga.

Kuressaare lossis asuvat Saaremaa muuseumi peetakse õigustatult üheks huvitavamaks Eesti keskaega tutvustavaks muuseumiks. Virtuaalne ringkäik tutvustab lossi sisehoovi ja ruume, aga ka põnevaid eksponaate.

Tutvu virtuaalselt Pärnu muuseumiga, astu sisse Tartu Linnamuuseumi, võta ette virtuaalne reis põnevatele Lääne-Eesti ajaloolistele objektidele.

Tartu ülikooli virtuaaltuur näitab õppehoonete asupaiku ning jagab nende kohta lisainfot. Virtuaalselt saab nautida ka ülikooli kunstikogusid ja näitusi.

Löö kaasa

Eesti Rahva Muuseum kogub eestlaste lugusid ja fotosid sellest, kuidas koroonaviirus ja eriolukord meie igapäevaelu mõjutavad ja ümber kujundavad ning kuidas inimesed uue elukorraldusega kohanevad ja toime tulevad.

ERM

Foto: Tõnu Tunnel

Okupatsioonide ja vabaduse muuseum Vabamu kutsub ühiselt looma virtuaalnäitust "Ajalugu asjades" - jaga oma lugu ja osale virtuaalnäitusel!

Rahvusarhiiv ootab vabatahtlikke kaasa lööma vallakohtute ühisloomeprojektis, kaardile kandma 150 aasta tagused Tartu elanikud või Vabadussõjas osalenud sõdurite andmed. Anna oma panus, et seni peidus olnud info muutuks edaspidi kiirelt leitavaks ja hõlpsalt seostatavaks!

Erinevad võimalused

Kultuuriministeeriumi veebileht koondab võimalusi eesti kultuurimaastiku nautimiseks eriolukorras, kus inimestel pole võimalik kohapeale minna ning tutvustab ressursse, mida saab kasutada ekraani vahendusel.

Näitusi saab külastada virtuaalselt

Foto: Visit Estonia

Veebilehele on kogutud linke etenduskunstide, spordi, disainimaailma, keeleõppe, muusika, rahvakultuuri ja teiste valdkondade keskkondadele ning tegevustele, mida kasutada praeguses eriolukorras. Virtuaalsed kunstikogud, näitused, arhiivid, raamatukogud jne pakuvad oma materjale ja kollektsioone, nimekiri täieneb pidevalt.

Külasta ka virtuaalmuuseumite portaali.

Viimati muudetud: 21.04.2020

Teema: Kultuur ja Ajalugu