(Virtuaalne) rännak kevadisse loodusesse

Allikas: Visit Estonia

(Virtuaalne) rännak kevadisse loodusesse

Eriolukord Eestis kestab ja päris vabalt veel igale poole minna ei saa. Oled kodus, aga tahaksid siiski vaheldust? Tee virtuaalrännak kaunimatesse looduskohtadesse ja ehk õige pea saab juba ka päriselt kohale minna. Kui aga tunned puudust aktiivsest liikumisest ja tervisespordist, siis on võimalus osa võtta mitmest virtuaalvõistlusest või teha matk loodusesse.

Loodus kutsub kodust välja

Foto: Visit Estonia

Jälgi kevadiselt vilgast metsaelu looduskaamerate vahendusel! Alutaguse karukaamera, RMK kaamerad hirvede, lindude ja kalade jälgimiseks, hülgekaamera Vilsandi rahvuspargis, naelutavad pilgu pikkadeks tundideks loomade tegemisi uudistama.

Eesti Loodusmuuseumi virtuaalmuuseum kutsub loodusesse rändama! Virtuaalsed näitusesaalid pakuvad palju põnevat aja sisustamiseks koduseinte vahel, kuid annavad ka inspiratsiooni tulevasteks loodusretkedeks. Siin saab uurida rikkalikku metsa- ja mereelu, salapäraseid soid, miljonite aastate vanust geoloogilist ajalugu ning asuda seiklema müstilise ürgmere põhja. Vaata videoklippe, mängi mänge ja kuula audiogiidi!

Kevadine jooksuhooaja avaüritus, 38. Tartu Maastikumaraton, toimub seekord uudsel kujul - virtuaaljooksuna! Distantsi läbimiseks vali ajavahemikus 1.-17.mai endale kõige sobivam kuupäev, jookse või kõnni vabalt valitud rajal, just endale parima jooksu- või kõnnitempoga ning edasta korraldajatele oma tulemus.

Esmakordselt toimuval Virtuaalsel Kevadspartakiaadil saab mõõtu võtta kuuel virtuaalalal: toimuvad virtuaaljooks, -rattasõit, -discgolf, -male, -kabe ning -mälumäng. Pane ennast proovile!

Lähim raba ei ole kaugel

Foto: Visit Estonia

Kui aga tahaksid kodust välja, kuid puuduvad ideed, kuhu minna, siis pakume mõned mõtted. Võta ette traditsiooniline orienteerumine, trendikas mobiiliorienteerumine, mängi populaarset disc-golfi, tee loodussõbralik räätsamatk, avasta Sibulatee aardeid.

Väldi ülerahvastatud paiku ja vali välja mõned matkaideed või külasta kauneid ning märgilisi looduskohti.

Viimati muudetud: 11.01.2021

Teema: Aktiivne puhkus, Loodus