(Virtuaalne) rännak kevadisse loodusesse

Allikas: Männikjärve raba, Visit Estonia

(Virtuaalne) rännak kevadisse loodusesse

Nagu elu on näidanud, saab ka virtuaalsel teel kõik vajalikud toimingud tehtud. Miks mitte siis avastada loodust läbi kaamerasilma – vahel näeb niiviisi märksa rohkemgi...kohti, kuhu niisama ei satuks. Tule konda mööda Eestimaa loodust läbi virtuaalmaailma.

Kui aga tunned piirangute ajal puudust aktiivsest liikumisest ja tervisespordist, siis on võimalus osa võtta mitmest virtuaalvõistlusest või teha matk loodusesse. Anname sulle hulga ideid, mida sel kevadel ette võtta.

Raba ei tüüta vist kunagi ära - alati on midagi põnevat näha ja avastada

Foto: Visit Estonia

Jälgi looduskaameraid

 Need naelutavad ka lapsed pikaks ajaks loomade tegemisi uudistama. Erinevaid loomi ja linde saab jälgida:

Külasta virtuaalseid loodusnäitusi

Eesti Loodusmuuseumi virtuaalmuuseum kutsub loodusesse: saab uurida rikkalikku metsa- ja mereelu, salapäraseid soid, miljonite aastate vanust geoloogilist ajalugu ning asuda seiklema müstilise ürgmere põhja!

Tartu loodusmaja tutvustab erinevaid ilu- ja söögitaimi.

Osale virtuaalvõistlustel

Kui sinus on võistleja verd, siis pane end kirja mõnele virtuaalvõistlusele. Näiteks kevadine jooksuhooaja avaüritus, 39. Tartu Maastikumaraton toimub virtuaalselt. Distantsi läbimiseks vali endale sobiv kuupäev, jookse või kõnni vabalt valitud rajal, just endale parima jooksu- või kõnnitempoga ning edasta korraldajatele oma tulemus.

See humoorikas videoklipp on jooksuvõistluse isutekitaja:

Mine matkama

Kui aga tahaksid kodust välja loodusesse, võta ette traditsiooniline orienteerumine, trendikas mobiiliorienteerumine, mängi populaarset disc-golfi, tee loodussõbralik räätsamatk, avasta Sibulatee aardeid.

Tore on ka avastada matkateid, mis on ringikujulised ehk tee kulgeb tiiruga ning algus- ja lõpp-punkt on ühes samas kohas. Neid on nii Põhja-Eestis, Lääne-Eestis kui ka Lõuna-Eestis.

Ja kui on vaja leida motivatsiooni, miks minna metsa, siis see 1-minutiline video teeb asja punast ja punaseks – ei saa olla õnnetu kui oled jõudnud loodusesse!


Viimati muudetud: 28.03.2022

Teema: Aktiivne puhkus, Loodus