Viljandi pärimusmuusika festival jutustab häid lugusid

Allikas: Viljandi Pärimusmuusika Festival

Viljandi pärimusmuusika festival jutustab häid lugusid

25.-28. juulini Viljandi linnas ja lossimägedes toimuval pärimusmuusika festivalil on kindel koht muusikasõprade suvises kalendris. (Ja seda sugugi mitte ainult pärimusmuusika fännide seas!) Nagu öeldakse: "Viljandi folk toimub juuli viimasel nädalavahetusel, seega - näeme folgil!"

Miks see nii on? Sest juba 27. aastat järjest kogub Viljandi pärimusmuusika festival sellesse Lõuna-Eesti väikelinna tuhandeid noori kui vanu, kes tahavad rõõmu tunda ehedast elavast muusikast ja suvisest festivalimelust. Viljandi pärimusmuusika festival - see on ligi 100 kontserti ja 800 artisti ning 25 000 külastajat nelja päeva jooksul. See on võimalus kuulda nii ülemaailmselt tuntud välismaiseid artiste, tõeliselt eksootilistest paikadest muusikuid kui ka rikkaliku Eesti pärimusmuusika maastiku legendaarseid tegijaid ning värsket verd.


Hea lugu!

2019. aasta festivali teemaks on "Hea lugu!". Millised on põnevad lood pärimusmuusika viiside ja lugude taga? Kuidas on muusik mõne loo leidnud? Mis teeb loo esitamise just eriti põnevaks? Põnevad lood toidavad meid ning just seetõttu näeb ja kuuleb Viljandis seekord võimsaid jutuvestjaid ning muusikalisi jutuvestjaid.

Nii jõuab Viljandisse Ühendkuningriigi tuntuimaks ja innovatiivseimaks folklauljaks nimetatud Sam Lee, kelle häält tunneb laiem publik filmi "Kuningas Arthur: mõõga legend" tunnusloost. Ungari tantsumajade legend Berec András toob rõõmu oma võimsa ja arhailise, meisterliku jutuvestmiskunstniga. Üks festivali kaugeimaid külalisi on King Ayisoba Ghanast, kes ei kanna kuninga tiitlit asjata - omal maal on ta tõeline superstaar! Need on vaid mõned nimed, kelle kõrval leiab võimsa valiku Eesti pärimusmuusikutest. 

Lisaks kõigele pakub festival ka rikkalikku kõrvalprogrammi nii suurtele kui väikestele. Viljandi pärimusmuusika festival on võtnud südameasjaks olla ka jätkusuutlik festival, nii keskkonnahoiu, taaskasutuse ja tarbimise kui sotsiaalse jätkusuutlikkuse poolest.

Viimati muudetud: 30.05.2019

Teema: Lõuna-Eesti