Värsked huviväärsused aastal 2018

Foto: Mariann Liimal, Visit Estonia

Värsked huviväärsused aastal 2018

Vaatamata oma tagasihoidlikule suurusele, on Eestil muljetavaldav ajalugu ning 1,3 miljoni elaniku kohta on meil rohkem kui 250 muuseumit ja hulgaliselt nii looduslikke, ajaloolisi kui kultuurilisi vaatamisväärsusi. Tutvustame uusi põnevaid kohti, mis avavad oma uksed 2018. aastal.

Sõrve tuletorn

Sõrve tuletorn asub Saaremaa kõige lõunapoolsemas tipus. Siit saab igas suunas imetleda ainulaadset merevaadet ja selgetel päevadel paistab kätte isegi Lätimaa. 2018. aastal taasavatud tuletorni kõrgus on 53 meetrit merepinnast ja selle vaateplatvormile viib 248 astmega trepp.

Vastseliina piiskopilinnus

Vastseliina piiskopilinnus on legendidest tulvil paik, kus lummava looduse keskel asuvad 14. sajandist pärinevad linnusevaremed ja pühakoht. Siin ootavad avastamist keskaja elamuskeskus, kõrts ja Palverännumaja, mõisapark, matkarajad ning väike, kuid erilise auraga Teeliste kabel. Vana-Vastseliina pühakohas on ka Eesti oma palverännutee lõpp-punkt.

T1 keskuse vaateratas ja Super Skypark

2018. aasta sügisel avab Tallinnas uksed kogupere meelelahutuskeskus Super Skypark, mis asub uue T1 kaubanduskeskuse katusel. 120 meetri kõrguse 27 ilmastikukindla gondliga vaaterattalt avaneb kogu linnale täiesti uus vaade. Lisaks vaaterattale on siin Euroopa suurim batuudikeskus, ligi 10 meetri kõrgused ronimislinnakud, 360⁰ 4D kino, teaduskeskus jne.

Arvo Pärdi keskus

Arvo Pärdi looming on tuntud kogu maailmas. 2018. aasta sügisel avatav Arvo Pärdi Keskus koondab teavet Arvo Pärdi loomingu kohta ja vahendab seda kogu maailmas. Keskuse eesmärgiks on säilitada ja uurida helilooja loomingulist pärandit just oma kodumaal Eestis, emakeelses keskkonnas. Siin on Arvo Pärdi terviklik isikuarhiiv, raamatukogu, 140-kohaline auditoorium, näituseala, videoruum ja õppeklassid. Keskus asub Laulasmaal, 35 km kaugusel Tallinnast.

Kiviõli Seikluskeskuse kogupere elamuspark

Kiviõli Seikluskeskuse erakordsel maastikul saab proovida 15 uut spordi- ja vabaajategevust, mis loovad unustamatu päeva nii väikestele kui suurtele. Siin on Põnevkivi kaevandus, kus saab kaevandada 6 pärisekskavaatoriga, oma osavuse proovile panna Tuletõrjeakadeemias ja liikluslinnakus, turnida kõrgseikluspargis, teha trosslaskumist, kihutada mägiautorajal ja bagidega. Lisaks toimuvad 2 korda päevas Teadusteatri etendused, mis sobivad igas vanuses publikule.

Lange Motokeskus

VR-simulatsiooniga kartingukeskus avati 2018. aasta aprillis ja on suurim selletaoline Eestis. Siin on maailmatasemel motokrossirada ning rahvusvahelistele nõuetele vastav looduslike tõusude ja langustega kardirada. Kõige väiksemad saavad oma esimesed ringid teha turvalisel kummiäärtega piiratud KTM rajal. Lange Motokeskus asub 10 km kaugusel Tartu kesklinnast, Eesti Lennundusmuuseumi kõrval.

Laitse RallyPark

Laitse RallyPark on vaid 30 minuti kaugusel Tallinnast asuv ainulaadne teemapark, mis pakub meelelahutust ja elamusi kogu perele. See on põnevust tulvil autoalane teemapark, kus peamisteks atraktsioonideks on liikluslinnak, mängudemaja, rallisimulaator, vanaauto expo, hobikardikeskus, sõit UAZ off-road auto või BMW ja Lada hobiralliautodega, adrenaliinirohkest päevast saab lõõgastuda saunamajades.

Viimati muudetud: 08.08.2018

Teema: Kultuur ja Ajalugu, Aktiivne puhkus

Soovitame
Jaga oma elamusi #visitestonia