Värske kraam otse turult – põnevad kohaliku toidu laadad ja taluturud

Allikas: Kris Süld/Visit Viljandi

Värske kraam otse turult – põnevad kohaliku toidu laadad ja taluturud

Niipea kui üks aastaaeg muutub teiseks, nii muutub ka Eestimaa kohalikel turgudel puhta, isekasvatatud toidukraami valik. Kuna vahemaad talude ja müügikohtade vahel ei ole pikad, võimaldab see pakkuda värsket toodangut – piimatooteid, kala, leiba, moosi, hoidiseid jne. Et saada tõeliselt maitsvat ja naturaalset isevalmistatud toidukaupa, haara korv ja suundu turule!

Läbi kogu suve rõõmustavad turud silma oma värvide, kohaliku kauba, lahkete müüjate ja külluslike lettidega. Siit võid osta magusate maasikate või tervislike sõstarde kõrval ka pudeli isetehtud kalja või põnevat käsitööõlut. Kui ilm muutub jahedamaks, vahetuvad marjad metsaseente, õunte, ploomide, pirnide ja teiste sügiseste aiasaadustega. Talvel on vaiksem, kuid jõuluturud, mis on tuntud oma südamlikkuse ja hingesoojuse poolest, pakuvad musta leiba, suitsusinki, glögi, hõõgveini ja piparkooke. Kevad toob kohalikele turgudele värsked räimed, isekasvatatud maitserohelise ja koduõue kasemahla.

Puhas ja tervislik toit kasvab oma põllul

Eestis on u 1600 mahetalu, moodustades ligikaudu 17% kogu põllumajandusmaast.

Foto: Daniel Rinaldo

Kohalikud taluturud

Tallinnas võid leida kogu söögitegemiseks vajamineva toiduvaliku uuelt Balti jaama turultNõmme turult ja Keskturult. Siin saad suhelda talunikega ja maitsta pakutavat. Väljasõidu Viimsi taluturule, kus kaubeldakse vaid kodumaise toidukauba ja käsitööga, saad ühendada külaskäiguga Viimsi Vabaõhumuusemisse. Sadamaturult leiad leiad kodumaise toidukraami kõrvuti kaugete maade parimate paladega. Tartu, Pärnu ja Viljandi turg pakuvad mõnusat osturõõmu nii kohalikule perenaisele kui läbisõitjale.

Toit kui ühine keel

Turul on suurepärane võimalus suhelda kohalike tootjatega ja toetada piirkonna majandust.

Foto: Kaarel Mikkin


Uudiskiri