„Valgus Kõnnib“ festival Kadriorus

Allikas: Tarmo Rätsep

„Valgus Kõnnib“ festival Kadriorus

Algselt Kadrioru Pargi hooaega lõpetavast tagasihoidlikust üritusest on 14 aastaga kasvanud kolmepäevane silmarõõmu, muusikaelamusi ja fantastilisi valgusinstallatsioone pakkuv pealinna suurim valgusfestival "Valgus kõnnib".

18.-20. septembril süüdatakse Kadrioru pargis ja Tallinna vanalinnas tuhanded tuled, mis näitavad külalistele teed maagilisel ja valgust täis teekonnal läbi „Aja radade“, mis on selleaastaseks festivali teemaks. 

"Valgus kõnnib" festival 2018

Foto: Tarmo Rätsep

Avasta pealinna huvitavaid objekte täiesti uues valguses

„Valgus Kõnnib“ festival toob fookusesse Tallinna linna pargid ja rohealad ning neid ümbritseva linnaruumi. Enam kui viiekümnest installatsioonist koosnev valguskett on kui särav teekond linna südames, andes võimaluse avastada uusi ja vanu ning seni märkamata jäänud linnaruumi põnevaid elemente täiesti uues valguses.

Tehisintellekti poolt loodud valgusshow

Põnevamatest nimedest ja installatsioonidest esitatakse Madalmaadest pärit Mr. Beami muusikaline installatsioon „Keys of Light“, kus tehisintellekti koostööl klaveril mängitud teoste põhjal luuakse valgusetendus Kadrioru Lossi fassaadil ja seda ümbritsevatel puudel. Interaktiivne videomapping areneb terve festivali jooksul ja ükski etendus ei kordu. Lisaks tehisintellektile antakse ka külastajatele võimalus mõnda muusikapala mängida ja seeläbi etenduse loomises osaleda.

Purskkaevu etendus Kadrioru pargi Luigetiigil on tagasi!

Festivali külastajate suurel soovil on uute lugude ja erilise valgus-tehnilise lahendusega tagasi Läti artistide loodud Kadrioru pargi Luigetiigil toimuv purskkaevu etendus.

Festivali suurim videoetendus toimub Vabaduse väljakul

Kolme septembrikuu õhtu jooksul pakuvad paljude teiste installatsioonide seas lummavat valgusmängu laseretendused Vabaduse väljakul ja Jaani kirikus, valgustatud alleed ja küünlamerd täis Kadrioru park, valgussambad vanalinnas, tule- ja valgustantsijate etendused, Kadrioru pargi suvehooaega lõpetav musikaalne tulevärk, valgusmäng erinevate oluliste hoonete seinal ja veel palju põnevat.

Tule kõnni koos valgusega!

Viimati muudetud: 29.07.2019

Teema: Tallinn, Üritused

Soovitame