Uisutamine raba-, järve või merejääl

Allikas: 360kraadi, Visit Estonia

Uisutamine raba-, järve või merejääl

Üks mõnusamaid tegevusi, mida talvel väljas teha, on uisutamine. Liuväljal libisemisele pakub erutavat vaheldust liuglemine looduslikul jääl. Olgu selleks siis järve-, mere- või rabajää, eriline ja meeldejääv on see elamus igal juhul.

Soo- ja rabamaastik väärivad külastamist igal aastaajal, aga omamoodi elamuse pakub neil uisutamine talvel, sest siis pääseb kohtadesse, kuhu tavaliselt ligi ei saa ning imetleda võib vaateid, mis muul ajal kättesaamatud.

Uisumatku korraldatakse paljudel veekogudel, mis on erilised ja teistmoodi. Tule põnevale uisumatkale Kõrvemaale, võta osa erutavast matkauisutamisest Soomaa Rahvuspargis, avasta jääväljad ajaloolise Mulgimaa Rubina soo rabalaugastel või liitu Seikle Vabaks rabamatka ja uisutamisega rabalaugastel!

Kui aga eelistad liuelda peegelsiledal järvejääl, siis selleks pakuvad võimaluse mitmedki maalilised järved. Verevi järvel on talvel avatud uisuväljak, uiske saab laenutada läheduses asuvast Verevi Motellist. Sealtsamast saab ka kosutava söögiampsu ja joogipoolise. Järveäärne maastik pakub võimaluse ka kelgurõõmudeks. Uisumatkal Pühajärve jääl, uisutatakse kõikjal järvejääl. Kui jääd katab lumi, uisutatakse jääle rajatud kaldajoont kopeerival uisurajal.

Täiskasvanute uisumatk Peipsi järve Veneetsias kulgeb mööda mööda sileda jääga kanaleid, üle üleujutatud metsade-niitude ning mööda Peipsi järve jääd. Peatutakse koprapesade ja saarmaurgude juures, uuritakse jälgi ning tehakse ka tee- ja söögipaus. 

Jääkatte tekkimine merele võtab kauem aega kui teistele veekogudele. Kui see aga juba tekkinud on, siis kasuta võimalust ja mine uisumatkale Haapsalu lahele või külasta hoopis saari, kasutades selleks jääteed. Uisumatku tehakse ka ka Pärnu lahel ja Kihnu väinas, Manija, Kihnu ja Sorgu saare ümber.

Vabas looduses uisutamine on Eesti talve parim elamus ja puhas rõõm!

Viimati muudetud: 13.02.2023

Teema: Aktiivne puhkus, Loodus