„Tuleb minna sellistesse kohtadesse, kus varem käinud pole“

Mariliis Jõgeva usub, et Eestis on nii palju väikseid kihvte kohti, kus telk püsti panna ja lihtsalt olemist nautida

Allikas: Martin Mark, Visit Estonia

„Tuleb minna sellistesse kohtadesse, kus varem käinud pole“

„Ma olen pärit Lõuna-Eestist, Võru väikelinnast, maakodu on meil Rõuges ja seal käin ma kõige tihedamini puhkamas, alati, kui vaba hetk tekib,“ sõnab Mariliis. „Seal on ilus loodus, suvel mõnus ujuda, lähistel on vapustavalt ilus Ööbikuorg. Peale selle ehitati sinna Pesapuu vaatetorn, mis on eraldi vaatamisväärsus ja paistab meile iga õhtu koduaknast kätte,“ tutvustab ta oma kodukanti ja kiidab ka Tamula rannapromenaadi. „Seal toimuvad suvekontserdid, olen ka ise seal mitu korda esinemas käinud.“ Peale selle on Lõuna-Eestis palju matkaradu, RMK lõkkekohti ja järvi. 

Mariliis naudib Lõuna-Eestit ka talvel, käies Haanja suusaradadel suusatamas. „Mulle meeldib ka mäel suusatada, nii et kui võimalik, siis lähen Kuutsemäele Otepääl, kus on samamoodi mõnus olemine – võtad endale maja ja veedad seal nädalavahetuse, suusatad või käid saanisafaril.“

 


Teistmoodi elamus Ruhnu saarel

Mariliis meenutab, kui oma koori ja muusikaõpetajaga Ruhnu saarel käis. „Saarel oli vaid üks pood. Ja – ma polnud kunagi sellist asja näinud, aga inimesed sõitsid veoauto kastis või külgkorviga mootorrattal!“ Ta mäletab, et mingil põhjusel tuli saarele kauemaks jääda. „Oi, meil oli väga lahe tripp, magasime põrandal magamiskottides, sõitsime veoauto kastis muuseumisse.. See oli üks väga lahe teistmoodi elamus.“ Hiljem pole Mariliis Ruhnu sattunud, ent tahab kindlasti uuesti minna.

„Ma polnud kunagi sellist asja näinud, et inimesed sõidavad veoauto kastis või külgkorviga mootorrattal!“

„Sõbrannadega on meil traditsioon, et ilusa ilmaga keedame mõnel RMK lõkkeplatsil lõkke kohal pajas suppi katame laua ja teeme selliseid õhtusööke.“ Mariliis ütleb, et Eestis on palju nunnusid linnu, näiteks Pärnu, kus ta püüab vähemalt korra aastas ikka ära käia: „Kõik need teletornid ja muud tuleb ka ära vaadata, aga Eestis on nii ilus loodus, et seal meeldib mulle ikka kõige enam olla.“ Ta usub, et kõige etem ongi lihtsalt seigelda ja vaadata, mis ette jääb. „Vahel sõpradega oleme avastanud kohti, millest pole kunagi midagi kuulnudki! Seepärast tasubki minna just sinna, kus sa kunagi käinud pole.“

Mariliis ise pole veel näiteks Hiiumaale jõudnud. „Muidugi ma väga tahaksin sinna minna, lihtsalt seni pole tekkinud põhjust, mistõttu kohe minema hakata,“ selgitab ta. „Aga ma tean, et seal on väga kihvt, ja ma olen selle endale juba eesmärgiks seadnud,“ lubab ta saarel siiski ära käia.